Kde se slétají čarodějnice?

Kam vyrazit na nejznámější prokletá místa dávných sabatů?

Většinou to bývala místa, kterým se každý vyhýbal, například popraviště.

Kunětická hora

Za Rumburakem

Tady se pořádají ty největší čarodějnické mejdany východních Čech. Možná proto si vybrali autoři Arabely tento tajemný hrad jako sídlo čaroděje Rumburaka. Historie je temná a pověsti, které se k tomuto sídlu vážou, patří mezi magií opředené.

Během sletu se můžete občerstvit v restauraci Pod Kunětickou horou. S dětmi pak navštivte Perníkovou chaloupku nedaleko. Původně to býval lovecký zámeček, dnes se zde nachází Muzeum perníku. Přímo před očima vám zde upeče lahodný perníček pravá ježibaba.

shutterstock_496311259

Brno

Zoufalý nářek z hory

Špilberk a stará zaniklá cihelna pod ním – to je to místo! Ve svahu bydleli ve vykopaných dírách chudí cihláři. Dodnes se zde prý za temných nocí ozývá strašidelné sténání. Podle legend to bylo místo stvořené pro slety čarodějnic.

Dnes se v Brně pořádá velkolepé Pálení čarodějnic zejména již tradičně v Králově Poli na Slovanském náměstí nebo u Medlánského rybníka.

shutterstock_277718663

Šumperk

Na Petrovy kameny

Je to nejznámější místo čarodějnických sabatů u nás díky nechvalně známému šílenci Bobligovi, který zde poslal na hranici více jak 100 nevinných lidí. Slavnější místo než toto, je snad již pouze hora Brocken u německého Eichstadtu, kde se nachází hrob svaté Walpurgy, podle které se tato noc nazývá někdy také Valpuržina. Zde bylo sídlo těch největších čarodějů.

shutterstock_97775696

Lysá hora

Divá Hana hlídá

Byla to obávaná čarodějnice, která žila na Lysé hoře v jeskyni. Když se ji pokusili místní chytit, vysmála se jim a zmizela v hoře, kde se podle legend nacházejí chodby a Černé jezero s pokladem. Hora bývala oblíbeným místem sabatů.

Slétaly se sem čarodějnice nejen z Moravy a Slezska, ale také z Polska. Každého, kdo se do těchto míst zatoulal, babice utancovaly k smrti. Dnes je Lysá hora oblíbeným výletním místem. Skvěle a levně se můžete občerstvit například  v bufetu Šafrán.

shutterstock_475386265

Praha – Kampa

Průvod s lampiony

Čarodějný průvod vyrazí z Malostranského náměstí. Bude plný čarodějnic, ježibab, bosorek a meger s košťaty, kocoury a netopýry. Pokud nebudete mít masku, můžete se zapojit také. Ovšem jen za podmínky, že si přinesete lampion.

Čarodějnice přistanou na ostrově Kampa a zde se budou oddávat běsnění až do ranních hodin. Možná si zde pořídíte populární lidovou čarodějnou knihu Krištofku. Používala se zejména při hledání pokladů.

shutterstock_554598952

reklama
reklama

Komentáře