Moje sladké tajemství

Kdo snáší hádky hůř? Ženy, nebo jejich protějšky?

Důvody, proč se partneři hádají, nejdou snad ani spočítat. Peníze, volný čas, děti, péče o domácnost a tak dále. Nejrizikovějším dnem je, podle psychologů, prý čtvrtek – a konkrétně čas okolo osmé hodiny.
Právě v tuto dobu si páry vjíždějí do vlasů víc než normálně. Víte ale, komu hádky ubližují víc? Pokud jste si doteď myslela, že vám, jste na omylu! Lékaři zjistili, že když se chlap rozčílí, má bolest na hrudi, buší mu srdce, tlak mu stoupá, tep se zrychluje.

Jenže srdce není to jediné, co ohrožuje zdraví mužů. Staré dobré počítání do deseti Muži při divoké rozepři mění svalové napětí a cítí dokonce bolesti zad. Během hádek tělo tuhne, a to zejména v oblasti krku a ramen.

Tím se časem zhoršují i bolesti v těchto oblastech. Jak těmto problémům předejít? Něco by tu bylo. Ale máte na to nervy? Nejlepší je zachovat si při výměně názorů chladnou hlavu. V žádném případě však, třeba v zájmu zachování dobrého fyzického stavu vašeho milého, nemlčte a souhlasně neklopte hlavu.

To také není dobře a pro změnu by to udělalo paseku zase ve vašem organismu. Dva vítězové i dva poražení Podle psychologů a vztahových koučů jsou hádky nedílnou součástí každého partnerství. Spory mezi milenci jsou naprosto normální.

„Jen musejí být konstruktivní a věcné. Když si to mezi sebou s partnerem vyříkáte tak, že oba z hádky odejdete spokojení, je to jedině dobře. Dokonce vás to může i sblížit. Je dokázáno, že manželé, kteří v sobě potlačují hněv, zemřou dřív než ti, kteří se pravidelně hádají.

.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden