Kdyby měla Anna K peníze, uteče už dávno! Proč nemůže být doma?

Už podruhé se vypořádala se zákeřnou rakovinou a radí ženám, jak to zvládnout. Kde bere sílu?

Oblíbená zpěvačka Anna K (52) má snad po všem, čím si až doteď prošla, konečně zase důvod k radosti. Nejen, že má za sebou všechny léčebné procedury, ale opět se vrací naplno ke své milované práci. Jak se zpětně za prodělanou nemocí ohlíží? A co na to říká její dlouholetý přítel Tomáš Vartecký (48)?

Nikdo momentálně není ženám trpícím rakovinou prsu takovou oporou a inspirací jako právě populární popová zpěvačka Anna K (52). Luciana Krecarová, což je její skutečné jméno, si loni musela už podruhé vyslechnout tuto krutou diagnózu. Přesto se rozhodla znovu bojovat a podporovala i ostatní. Občas i za cenu toho, že ji dopisy stejně postižených žen ještě více srážely na dno. Píšou jí nemocné ženy i jejich zoufalí partneři, kteří si myslí, že to prostě nemůžou zvládnout a ona jim nesobecky radí, jak se s rakovinou poprat a že samotná léčba nakonec velmi rychle uteče. „Je to samozřejmě takový kolotoč. Je to fyzicky náročné. Není to úplně legrace, ale není to žádná tragédie,“ odmítla se na druhou stranu litovat známá celebrita.

Se známým kytaristou tvoří nerozlučnou dvojici už přes 20 let.

Nemoc ji srazila na kolena

Na světě se prý podle ní dějí daleko horší věci, než je její nemoc. Navíc, jak sama tvrdí, doma zůstávat prostě nemůže. I když se tím ještě více oslabuje, koncertování ji nejvíc drží nad vodou. „Nemůžu zůstat ležet doma. Prostě nemůžu. Vím, že by to byla cesta do pekla. Ale balancuju na tenkém ledě,“ přiznala Anička. Naprostou nezbytností je umět se radovat z maličkostí. Zní to možná jako klišé, ale už jen to, že jí znovu narostly řasy nebo vlasy, je pro ni velkou vzpruhou. Dokonce během nemoci překvapivě přibrala devět a půl kila. V životě prý o Vánocích nesnědla tolik cukroví jako právě letos. Absolvovat totiž musela opět dvanáct zdlouhavých chemoterapií a ani stejná zpráva, kterou si loni v květnu musela po osmi letech od známé paní doktorky, onkoložky Mirky Skovajsové (60), vyslechnout, nebyla vůbec příjemná. Dozvěděla se to totiž doslova mezi řečí. Bavily se spolu o běžných životních situacích a vtom jí kamarádka Miroslava oznámila ortel. „Tak nějak jsem se zhoupla. Všechno se zatočilo. Jako bych se propadala. Jako by mě táhl nějaký vír. Byl to fakt  hnus,“ vzpomíná Anička na hrůznou opakující se zkušenost. Všechno to s ní samozřejmě stále dokola prožívá i její životní partner, kytarista kapely Wanastowi vjecy Tomáš Vartecký (48).

Mezi ní a jejím tanečníkem ze StarDance to chvilkami pořádně jiskřilo!

Tomáš je prý vedle ní úplný chudák

Ten nejen, že nemoc prožíval s ní, ale ještě mu na tu samou chorobu umřela maminka a několik Anniných kamarádek. Také její tatínek. Nemají tak za sebou zrovna nejjednodušší období a přes všechny zdravotní komplikace oba doufají, že bude konečně lépe. Oběma nepřidává ani krutá pravda, že Anička nemůže mít děti, po kterých celý život tolik touží. „Vlastní děti nemám a přitom jsem po dětech nesmírně toužila. Jenže dneska si říkám, že by bylo chudák. Musela bych mít aspoň tři, abych své pečovatelské pudy rozptýlila,“ bere celou situaci trochu s nadsázkou a humorem zpěvačka. Toho, že s ní ale milovaný Tomáš všechno prožívá, místo toho, aby měl s jinou ženou rodinu a mohl například bezmyšlenkovitě cestovat, si nikdy nepřestane vážit. Jak dlouho bude tohle ale rockový bouřlivák ochotný snášet? Nezatouží na stará kolena přece jen po svém vlastním následovníkovi? Anička vydrží sice hodně, ale někdy má i ona potřebu se vším prostě a jednoduše prásknout a utéct někam daleko. Ideálně do zahraničí. Proč to tedy neudělá?

Zpívá jenom kvůli penězům?

Důvodem jsou prý peníze, kterých nemá zrovna nazbyt. „Štve mě, že se tady na všechno nevy..ru a neodjedu. Kdybych měla hodně peněz, tak se na celou kariéru s celou Annou K zvysoka vy…,“ pustila si pusu na špacír životem zkoušená česká zpěvačka. Zpívání je sice její velký koníček a zahání všechny její chmury a špatnou náladu, ale jak je vidět, někdy má pocit, že by jí možná bylo daleko lépe bez něj. Sehraje roli v rozhodování o dalším životě i nedávné udílení hudebních cen Anděl, kam se sice pohledná zpěvačka po šestileté pauze dostavila i se svým dlouhovlasým partnerem, ale žádnou cenu nakonec nezískala? Kdo ví!

Mezi ní a jejím tanečníkem ze StarDance to chvilkami pořádně jiskřilo!

Doufá, že si to nejhorší už vybrala!

Přiznala, že se zrovna v jejím případě nejednalo o žádný návrat předchozí nemoci. Naopak! Skolila ji takzvaná druhá nemoc. Sice šlo taky o rakovinu prsu, ale v případě, že se nádor objeví na jiném místě a ve větším rozsahu, nejde o to samé. Na vině byla její oslabená obranyschopnost. Takže když zákeřná nemoc udeřila znovu, uchytila se a tělo se nedokázalo bránit. A ač se může zdát Anička sebejistější, pevně doufá, že ona už má skutečně vybráno do budoucna. „Vždyť jsem to taky málem nepřežila. Myslím, že víc už vydržet nejde, je to strop,“ přemýšlí nahlas zpěvačka. Podle ní se sice se vším dá poprat a nejde o žádný konec světa. V životě od ní neuslyšíte, že se lituje, nebo snad dokonce, že něco vzdává. Ale vzhledem k tomu, o kolik lidí už z jejího velmi blízkého okolí kvůli smrtelné nemoci přišla, není divu, že má strach. Usměje se na ni konečně štěstí a bude moct i ona sama naplno dělat to, co ji nejvíc baví a dělá šťastnou? Rozhodně si to zaslouží.

reklama
reklama