Můj čas na kafíčko

Když je Janě Kratochvílové nejhůř, léčí jí partner zvukem kytary!

Můj čas na kafíčko

Když po více než roce Jiří přijel do Anglie, byl to pro Janu totální šok!

Představte si, že máte úspěch v kariéře a hezký vztah s partnerem. Ze dne na den, je všechno pryč, protože vás donutí k emigraci. Jana Kratochvílová (67) a Jiří Hrubeš (62) o tom vědí své!

Zpěvačka Jana Kratochvílová nebyla koncem 70. let rozhodně k přehlédnutí ani k přeslechnutí. To, že se líbila divákům a posluchačům, ale bohužel neznamenalo, že se svým extravagantním vystupováním projde u tehdejších kulturních cenzorů. Zašlo to tak daleko, že se jí prostě a jednoduše zbavili. Pustili jí do zahraničí, ale zpátky už ne.

Neustále jí šikanovali!

Rodačka ze Zlína dávala najevo svůj hudební talent už od mala. Na základní škole hrála na housle a s orchestrem absolvovala i zahraniční turné. Její muzikantský pohled na svět se ale naprosto změnil, když si její bratr koupil kytaru. V patnácti letech perfektně zpívala a psala si vlastní texty.

Během středoškolského studia se naučila i skvěle pohybovat, když brala lekce tance a choreografie. Se svým nezaměnitelným hlasem se rychle prosadila; nejdřív v několika hudebních skupinách, potom jako sólistka se skupinou vlastní.

Tím, jak byla svá a jak se oblékala, se znelíbila mocným. Být jiný se zkrátka nevyplácelo. Jana to pocítila ve formě nejrůznějších omezení. Důvod se vždycky našel: obviňovali jí z toho, že zpívá „moc vysoko“ nebo „moc chraptivě“, případně z toho, že diváky pohoršují její

Zbývá vám 77% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden