Když je Janě Kratochvílové nejhůř, léčí jí partner zvukem kytary!

Když po více než roce Jiří přijel do Anglie, byl to pro Janu totální šok!

Představte si, že máte úspěch v kariéře a hezký vztah s partnerem. Ze dne na den, je všechno pryč, protože vás donutí k emigraci. Jana Kratochvílová (67) a Jiří Hrubeš (62) o tom vědí své!

Zpěvačka Jana Kratochvílová nebyla koncem 70. let rozhodně k přehlédnutí ani k přeslechnutí. To, že se líbila divákům a posluchačům, ale bohužel neznamenalo, že se svým extravagantním vystupováním projde u tehdejších kulturních cenzorů. Zašlo to tak daleko, že se jí prostě a jednoduše zbavili. Pustili jí do zahraničí, ale zpátky už ne.

Neustále jí šikanovali!

Rodačka ze Zlína dávala najevo svůj hudební talent už od mala. Na základní škole hrála na housle a s orchestrem absolvovala i zahraniční turné. Její muzikantský pohled na svět se ale naprosto změnil, když si její bratr koupil kytaru. V patnácti letech perfektně zpívala a psala si vlastní texty.

Během středoškolského studia se naučila i skvěle pohybovat, když brala lekce tance a choreografie. Se svým nezaměnitelným hlasem se rychle prosadila; nejdřív v několika hudebních skupinách, potom jako sólistka se skupinou vlastní.

Tím, jak byla svá a jak se oblékala, se znelíbila mocným. Být jiný se zkrátka nevyplácelo. Jana to pocítila ve formě nejrůznějších omezení. Důvod se vždycky našel: obviňovali jí z toho, že zpívá „moc vysoko“ nebo „moc chraptivě“, případně z toho, že diváky pohoršují její

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů
reklama
reklama