Moje sladké tajemství

Když kolem očí krouží tma

Málokdo může šťastně říct, že by nikdy neměl kruhy pod očima. Mohou se objevit při únavě, také jsou ovšem dědičné. Existuje vůbec recept, jak se jich snadno, rychle
a nadobro zbavit?

Vezmeme to odzadu. Pokud budete žít naprosto klidným životem, dopřejete si dostatek spánku, tekutin a všeho zdravého, pak je tu velká naděje, že se vám tmavé kruhy pod očima vyhnou. Klepete si na čelo, že nikoho takového neznáte? Popravdě, ani my ne, tak se mrkneme, co pomůže nám, které občas ten život zmáhá.

Nebýt jak panda

Únava, genetická predispozice či štítná žláza mohou stát za vznikem tmavých kruhů i váčků pod očima. Kůže v oblasti očí je totiž velmi jemná, průsvitnější a obsahuje mnoho drobných cévek, které propouštějí krevní barvivo, jež je pak příčinou vzniku tmavých kruhů.

Pomoci nám může zlepšení pitného režimu, dostatečný spánek nebo doplnění železa. Okamžitou účinnou pomocí je studený obklad, který prokrví kůži. Detoxikační účinky má černý čaj, který rovněž způsobí i splasknutí napuchlé kůže. Omezte také alkohol a příliš slaná jídla, která v těle zadržují vodu.

A jak se odličujete? Pokud si taháte kůži pod očima, nebo se vůbec často mnete, snadněji se zvýrazní otoky i temnější stránky vaší pleti. Pokud vás otoky a kruhy trápí, zkuste kosmetické přípravky, které s nimi zatočí.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden