Když mlsat, tak zdravě

Ořechům a oříškům se často vyhýbáme, protože jsou považovány za kalorickou bombu. To je ale škoda. Vyměňte sušenky a čokolády za oříšky, a vaše tělo vám poděkuje. Vybrali jsme pro vás ty nejzdravější druhy.

Vlašské ořechy

Určitě vám zbyly od Vánoc. Denně jich můžete sníst přibližně jednu plnou hrst. Obsahují omega-3 nenasycené kyseliny, a díky tomu prospívají srdci. Mají také vysoký obsah antioxidantů, takže jsou skvělým prostředkem v boji proti stárnutí. Navíc přispívají k psychické rovnováze a zlepšují náladu.

Mandle

I ty nejspíš máte právě ve spíži. Navíc jsou vhodnou svačinkou, pokud chcete zhubnout. Za den si můžete dopřát jednu hrst mandlí, třeba rozdělenou do dvou svačinek. Mandle prospívají trávení a zdraví střev a snižují hladinu „zlého“ cholesterolu. Při dietě jsou báječným zdrojem zdravých tuků.

Pistácie

Zelené voňavé oříšky posilují imunitu a pomáhají nám k dobré náladě. Společně s mandlemi jsou pochoutkou pro dietáře, protože na rozdíl od jiných druhů ořechů mají mnohem méně kalorií. Obsahují látky, které pozitivně působí na sliznici dýchacích cest, takže by si je měli dopřávat hlavně astmatici a ti,
kdo mívají často kašel.

Lískové oříšky

Popelka v nich našla šaty, jejich jádra, obsahující vysoké množství nenasycených kyselin, vám ale prokážou mnohem větší službu než plesová róba. Spolu s vlašáky posilují srdce a oběhový systém a jsou vhodné pro diabetiky s cukrovkou typu II, protože pomáhají stabilizovat hladinu krevního cukru.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden