Můj kousek štěstí

Když se Robert zlepšil, podle Světlany už bylo pozdě

Litoměřická rodačka Světlana Zárubová rozená Ševčíková (dnes Světlana Witowská) vystudovala pražskou právnickou fakultu, před právem však dala přednost mediálnímu světu.

Do České televize nastoupila roku 1996, o devět let později moderovala hlavní zpravodajství, ale jen krátce. Odešla do konkurenční televize Prima, rovněž do hlavního zpravodajství. Roku 2010 se opět vrátila do České televize, časem tu získala uznání za moderování pořadu Interview ČT24.

Za to, jak vede rozhovory, letos získala novinářskou Cenu Karla Havlíčka Borovského. Diváky oslnila zejména moderováním debaty prezidentských kandidátů Jiřího Drahoše (69) a Miloše Zemana (74), kdy ji novináři pro její eleganci, důstojnost a připravenost označili za vítězku večera.

Robert Záruba je nyní sportovním šéfkomentátorem České televize, kde působí s dvěma krátkými přestávkami od roku 1990, tedy od doby, kdy ukončil studium na Fakultě žurnalistiky Univerzity Karlovy. Komentuje převážně hokejová utkání českého reprezentačního mužstva.

Už bylo pozdě Světlana s Robertem se seznámili v práci a žili si poměrně poklidně a bez skandálů. Chcete-li to podat konkrétněji, poznali se v roce 1996 v České televizi, 30. prosince 1999 se vzali. Láska na první pohled to nebyla, tu půvabná blondýnka nikdy nezažila a příliš v ní nevěří.

Noviny o Zárubových psaly minimálně, a když, pak jen v souvislosti s jejich atraktivní profesí. Okolí jejich manželství považovalo za spokojené, zejména když se narodil Viktor (17). Pod povrchem to však vřelo.

"Každý jsme si představovali společný život jinak. Alespoň podle mého názoru. Myslím, že když jsou lidi spolu, tak mají být partnery a mají spolu trávit volný čas a užívat si ho společně, " říká moderátorka.

Domnívala se, že jakmile manžel přijde z práce domů, měl by se věnovat rodině. "Když jsme se rozcházeli, měla jsem pocit, že většinu času věnoval práci. Tak jsem to vnímala já, ale je pravda, že se snažil a hodně změnil.

Jenže pro mě už to v té době bylo pozdě," líčí Světlana, která se dnes už Zárubová nejmenuje. Tohle manželství odumřelo na problém, který hrozí většině soudobých svazků a jmenuje se: volný čas. Ti dva se neshodli na tom, jak ho trávit.

On si nosil práci domů, ona toužila po tom, aby připravoval program pro ni a pro dítě, aby byli všichni tři více spolu. To však bylo pro sportovního komentátora, který žije prací a spoustu času tráví na služebních cestách, nemožné.

Naděje umírá poslední Přitom se v dobách nejhlubší krize poctivě snažil vztah zachránit. Změnil se, lépe se staral o syna, snažil se pochopit, co od něj manželka chce, pokoušel se jí naslouchat. "Moje manželství zkoumá celý národ," prohlásil hořce v roce 2007, kdy krize vrcholila.

"My si to se ženou musíme hlavně nějak vyřešit sami mezi sebou, nemáme zájem na tom, aby to s námi řešilo větší množství lidí, které neznáme," dodal. Tehdy ještě, jak je zjevné, cítil určitou naději na záchranu vztahu.

Blízcí a kamarádi dvojici drželi palce. Dva pohlední, úspěšní, dobře situovaní lidé, kterým vlastně nic nechybělo... Proč nemohli zůstat spolu? Nemohli. "Možná mi přibylo pár vrásek," řekla Světlana, když popisovala rozvod svého osm let trvajícího manželství, do kterého se narodilo dítě.

Dodala, že někde četla, že rozvod a úmrtí v rodině přináší člověku největší stres, který může zažít. A ani na sebe nemusíte u soudu křičet a tahat se o děti nebo o majetek. U soudu zažila šok, když Robert promluvil.

Řekl totiž, že se nechce rozvést. Přitom v té době spolu už půl roku nežili, bydleli každý jinde, na všem se domluvili. Manželství bylo nakonec rozvedeno i tak a nikdo z nich se už proti rozsudku neodvolal.

Oba dva v té době skálopevně tvrdili, že žijí sami a žádného partnera, který by se podílel na rozbití jejich vztahu, neměli a nemají. Nové časy Naštěstí spolu coby rodiče Světlana a Robert dokázali komunikovat, dokonce se dohodli i na střídavé péči o malého Viktora, což nebylo jednoduché.

Dítě má v tomto případě většinu věcí dvakrát, zabydlí si dva pokojíčky, slaví dvoje Vánoce, dvoje narozeniny. Bylo třeba, aby exmanželé měli byty blízko a nepodléhali emocím, protože se tím pádem museli vídat často.

Kupodivu spolu i po rozvodu trávili Vánoce, protože syn chtěl, aby se sešli u stromečku všichni tři, tak jako za starých dobrých časů. Ty však musely později ustoupit časům novým, neboť záhy se vynořili noví partneři.

Retro styl k šarmantní zpěvačce sedí.

Moderátorka se na podzim roku 2010 provdala za bankovního úředníka Petra Witowského, který má z předchozího vztahu hned tři syny. Svatba se konala v Praze 8, tajná prý nebyla, protože, jak se vyjádřila křehká blondýnka: "kdo o ní měl vědět, ten na ní byl.

" Jenomže v jejím zaměstnání, což byla tehdy televize Prima, o svatbě nevěděli. A ona hned poprosila asistenta režie, aby do titulků napsal její nové příjmení. Byla z toho obrovská nepříjemnost a obvinění, že ohrozila vysílání.

Jako důkaz musela přinést oddací list. Tehdy už byla těhotná, druhý syn Filip (7) se jí narodil v dubnu následujícího roku. Zavře a věnuje se rodině V novém manželství je, aspoň podle toho, co říká, spokojená: "Teď žiju jinak," pochvaluje si.

"Chodíme s Petrem společně do posilovny, jezdíme na kolech a na bruslích, o všem si hodně povídáme. Nenosí si práci domů, což je pro mě zásadní rozdíl a úžasná novinka. Když přijde, zavře dveře a věnuje se jen rodině.

Od začátku oceňuji jeho hezký vztah k dětem, ke všem bez rozdílu." Organizačně to nemá tahle velká rodina jednoduché, bankéřovi synové bývají u Witowských jedenáct dní v měsíci. Postarat se dohromady o pět dětí a skloubit to s náročným zaměstnáním, to zvládne jen velice schopná žena.

Toulavá maminka Nutno podotknout, že ani Světlanin bývalý manžel Robert nezatrpkl a také on si pořídil zbrusu nový život a zbrusu novou rodinu. O Světlaně mluvil vždy jen v dobrém, jen jednou mu, jak se říká, ruply nervy.

V roce 2011 veřejně prohlásil: "Zatímco my jsme s Viktorem pořád ve stejném bytě, jeho maminka mu vždycky připravila někde jinde ještě další domov, ale po nějakém čase se jí to rozleželo v hlavě a chtěla se zase vrátit, pak zase odcházela.

Poslední pokus o její návrat už jsem zastavil." Rozhořčeně doplnil, že v dobách společného života mívali paní na úklid a paní na hlídání. Když žena odešla, zjistil, že se bez obou pomocnic obejde. V současné době žije s novinářkou Norou Fridrichovou (41), která mu porodila dcery Dianu (6) a Marianu (3).

I tento pár už prodělal hlubokou krizi, ale překonal ji. Fridrichová se vyjádřila v tom smyslu, že je nakonec lepší, když si partner dělá po nocích ty své statistiky, než aby seděl v baru. .

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden