Když vás trápí bolest v uších

Pulzující bolest, tlak v uších i nepříjemné píchání. To vše provází onemocnění uší. Ne vždy je ale zapotřebí hned běžet k doktorovi. Občas zaberou obyčejné babské rady.

Počátky zánětu středního ucha můžete vyléčit i sami doma. Stačí jen vědět, jak na to. Využijte přírodní antibiotika a namíchejte si domácí ušní kapky. Je to jednoduché, a navíc účinné

Bylinné kapky

Na jejich přípravu budete potřebovat lžičku lichořeřišnice, lžičku šalvěje, lžičku myrty a 200 ml šedesátiprocentní pálenky nebo lihu. Směs bylinek dobře promíchejte a jednu až dvě lžičky nasypejte do uzavíratelné nádoby.

Léčivky zalijte lihem anebo pálenkou a nechte čtrnáct dní macerovat na světlém a suchém místě. Denně nádobu trochu protřepejte. Po dvou týdnech kapky přeceďte a následně uchovávejte v lednici. Dva týdny užívejte třikrát denně dvacet pět kapek.

Nahřátý olivový olej

Zahřejte na plotně dvě lžíce olivového oleje a ten si pak kapátkem, jež seženete v lékárně, do každého ucha nakapejte. Postačí dvě až tři kapky dvakrát denně.

Léčivý čaj

Půl lžičky skořice smíchejte s půl lžičkou rozdrceného řebříčku, s dvěma roztlučenými badyány a půl lžičkou fenyklu. Lžičku a půl směsi přelijte 300 ml vroucí vody a nechte patnáct minut louhovat. Pak přeceďte a čaj vypijte. Proceduru opakujte dvakrát denně po dobu čtrnácti dní.

Inhalujte šalvěj a majoránku

Co na inhalaci budete potřebovat? Jednu polévkovou lžíci šalvěje, lžíci majoránky a lžíci meduňky. Všechny byliny přelijte litrem a půl vroucí vody a deset minut louhujte. Následně se nad hrnec s odvarem posaďte a překryjte si hlavu ručníkem. Inhalujte dvakrát denně deset minut.

Octový ušní výplach

Nic vás bolesti v uších nezbaví rychleji než jablečný ocet. Smíchejte 1 dcl kvalitního jablečného octa s jednou lžící lihu a tekutinou naplňte injekční stříkačku. Tu seženete v každé lékárně.

Nakloňte hlavu tak, aby vám octová voda v uchu zůstala a požádejte někoho, aby vám injekcí do ucha tekutinu vpravil. Zůstaňte v této poloze alespoň tři minuty a pak uši vystřídejte. Opakujte jednou denně po dobu tří dnů.

Cibulový obklad

Tato zelenina obsahuje protizánětlivé složky, a proto se hodí i na léčení bolesti ucha. Dvě větší nasekané cibule pomačkejte a rozprostřete je na nahřátý šátek nebo utěrku.

Šátek pak zamotejte tak, aby cibule nevyklouzla ven a přiložte si ho na obě uši a zavažte pod bradou. Nechte působit dvacet minut. Zábal provádějte vždy ráno a večer po dobu jednoho týdne.

Sůl nad zlato

Hrnek kvalitní mořské soli zabalte opět do nahřáté utěrky, ručníku nebo jiné látky a zavažte si ho přes uši tak, aby sůl ze šátku nevypadla. Lehněte si a půl hodiny odpočívejte. Postup opakujte jednou denně po dobu jednoho týdne.

Česnečka zabere vždycky

Česnek se do ucha rozhodně nestrká. To jsou skutečně jen pověry. Pokud chcete bolest v uších léčit touto surovinou, pak uděláte nejlépe, když si uvaříte pořádně silnou česnečku, kterou vyléčíte nejen bolest v uších, ale i další neduhy.

reklama
reklama