Klára Issová: Jen ji chtěli trochu víc zabavit

Její rodiče si přáli, aby měla jako malá holčička alespoň nějaký zábavný kroužek, na kterém se bude moct vyřádit. Nicméně nečekali, že kroužek se pro Kláru Issovou (39) nakonec stane životním povoláním. Malá Klára prý totiž doma neustále pobíhala a měla spoustu energie.

Rodiče chtěli, aby ji nějakým způsobem zužitkovala, a tak ji přihlásili do dramatického kroužku. Dalo by se říct, že tam odstartovala její herecká kariéra. Po čase Kláře doporučili, aby zkusila konzervatoř, že pro to má předpoklady.

Hned se uchytila

Klára je poslechla a udělala dobře. Pražskou konzervatoř totiž úspěšně dokončila. Není ani divu, protože před kamerou se poprvé objevila už ve svých šestnácti letech, takže tou dobou ještě studovala.

Svou první filmovou roli si zahrála ve filmu Indiánské léto, a dokonce po boku herečky Táni Vilhelmové (40), což pro ni byl obrovský zážitek. Dále si zahrála třeba ve filmu Když se slunci nedaří anebo také ve filmu Nejasná zpráva o konci světa, za který získala Českého lva za nejlepší hereckou ženskou vedlejší roli.

Dostala se také do americké produkce, díky níž se objevila například ve filmu Johanka z Arku nebo Krysy. Všechny její zkušenosti ji dostaly na pozici žádané české herečky, čehož si Klára velmi váží. V současnosti se pořád věnuje herectví, některé divadelní hry i sama produkovala.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden