Moje šťastná hvězda

Klára Trojanová: K herectví nutili rodiče

Ona sama se do herectví nehrnula, ale režiséři ji objevili sami. Klára Trojanová (47) se k herectví dostala už ve svých osmi letech, tehdy dělala na konkurzu pouze doprovod, ale režiséři si ji všimli a ihned jí nabídly konkurz do filmu Hordubal, kde ji nakonec obsadili do role Hafie.

Na konzervatoř ji nevzali, na DAMU pak ano

Poté ji v roce 1983 obsadil režisér Jindřich Polák (†78) do seriálu Návštěvníci, kde ztvárnila postavu Ali. Po základní škole se hlásila na konzervatoř, ale kvůli špatným známkám ji nepřijali. Zvolila tedy Střední odborné učiliště spojů a odmaturovala s vyznamenáním, tou dobou už byla přijatá na DAMU.Tam se také poznala s hercem Ivanem Trojanem a tajně se za něj vdala ve svých jednadvaceti letech.

Problémy s depresí

V současnosti je Klára čtyřnásobnou maminkou, s Ivanem má syny Františka (19), Josefa (17), Antonína (9) a Václava (6). Kvůli péči o děti od herectví upustila, snaží se jim být na blízku, co nejvíc může. Nicméně její život není tak šťastný, jak vypadá. Herečka se potýká se silnými depresemi, které jí neustále trápí. Musí brát antidepresiva, aby jí chmurné myšlenky přešly.

Být matkou čtyř dětí jí dává zabrat

„Vím, když to přichází, tak se začnu proměňovat, začnu být hodně popudlivá, agresivní, unavená,“ popisuje svůj stav Trojanová. Snad jí tlumící léky pomohou se s depresemi vypořádat, aby byla zase duševně fit.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden