Kláru Issovou a David Ondříčka dal dohromady film, od sebe šli kvůli odlišným názorům na budoucnost!

Největší šok přišel po rozchodu, když se Klára dozvěděla, s kým David chodí!

Režisér David Ondříček (49) byl ženatý, když se zamiloval do Kláry Issové (39). Svoji lásku si dvojice vybojovala i přes různé překážky, vydržela jim ale nakonec necelých pět let.

Sympatická herečka Klára Issová (39) prožila šťastné dětství v obci Zdiby nedaleko Prahy. Hrála si prý většinou s kluky, protože jí klasické holčičí věci nebavily. Tatínek syrského původu se doma projevoval občas tvrdou rukou, ale k tomu byl jako prvorozený ve své rodině kdysi veden. Maminka byla podle Kláry až příliš skromná. Říká se, že si do svých partnerských vztahů nějak přinášíme vzorec, který jsme poznali v dětství u rodičů, ale u této okaté herečky to nejspíš neplatí – i proto, že těch vztahů zase tolik neměla. Osudový byl vlastně jen jeden, s režisérem Davidem Ondříčkem (49). A ten dopadl dost zvláštním způsobem.

Láska rozkvetla na severu

Slavnou se stala Klára už v době dospívání, když natočila snímek Indiánské léto. Rodiče prý upřednostňovali, aby si zahrála v pohádce, na kterou rovněž dostala nabídku. Klára neposlechla a dobře udělala, protože na tu pohádku už si nikdo moc nevzpomene. V době, kdy se jí dařilo profesně, měla ale problémy sama se sebou. Těžce nesla rozchod matky a otce a také neměla moc sebedůvěry před muži. Když se jeden kluk zmínil o tom, že by měla zhubnout, začala dokonce hladovět. Dnes už ví, že takový mužský přístup je jenom manipulací, kterou si pánové spíše řeší nějaké své vlastní komplexy. Tenkrát ale trpěla depresemi a chodila k psychologovi. Postupně ale dospěla a vyrostla ve výraznou osobnost. Dařilo se jí i herecky. Jednu ze svých úspěšných rolí ztvárnila i ve filmu Grandhotel, odehrávajícím se převážně na Ještědu a v jeho okolí. Snímek režíroval právě David Ondříček. Ten byl tehdy ženatý a ani Klára nebyla volná. Přeskočila ale natolik silná jiskra, že se dali dohromady a začali spolu žít.

Těšila se na miminko, ale marně

Vypadalo to, že Klára potkala svého osudového partnera, se kterým prožije zbytek života – a se kterým si také splní sen o mateřství. Právě její touha mít co nejdříve miminko údajně byla jedním z důvodů, proč vztah přestal fungovat. Sama tehdy novinářům říkala, že pro ni bude dítě na prvním místě. „Už teď trávím hodně času s dětmi a vidím, jak je velmi důležité se jim věnovat. Navíc já jsem hodně zodpovědný člověk, takže si výchovu nenechám ujít,“ zdůrazňovala. Bylo jasné, že dobře vnímá biologické hodiny. David to ale zřejmě viděl jinak, sám už otcem byl. Po čtyřleté společné cestě životem došel pár na křižovatku. Na karlovarském festivalu v roce 2010 bylo už jasné, že z té křižovatky kráčí každý z nich jiným směrem. Závěrečný galavečer absolvovali David i Klára individuálně. Na zvídavé otázky novinářů herečka prohlásila, že se k soukromým věcem nechce vyjadřovat. Pravda se ale stejně nedala utajit.

Vypadalo to skoro jako zrada

Bolestnější než rozchod s člověkem, se kterým počítáte, může být skutečnost, že zanedlouho ho získá někdo, koho dobře znáte – ba co víc, někdo z příbuzenstva. Sestřenice Martha (37) začala s Davidem chodit pár měsíců poté, co se rozešel s Klárou. Nebylo to tedy tak, že by jí ho přímo přebrala, jak se někdy uvádí. Martha nejprve ani vztah neplánovala, léta předtím jí dokonce David nebyl nijak zvlášť sympatický. Když se ale potkali na festivalu krátkých filmů a on si s ní do rána povídal na schodech, zjistila, že se na přítele své sestřenice předtím dívala zkresleně. Pro Kláru muselo být hodně těžké i to, že Martha po nějaké době, na rozdíl od ní, čekala s Davidem dítě. Narodila se jí dcerka a letos začátkem roku dostala dokonce sestřičku. Mezi oběma sestřenicemi dlouho vládlo odcizení a chlad, usmířily se teprve, když zemřel Davidův otec, slavný kameraman Miroslav Ondříček (+80). Dnes už se s tou zapeklitou situací obě sestřenice vyrovnaly a berou jí jako zajímavou součást osobní historie.

Po letech samoty je Klára opět šťastně zadaná!

Delší čas byla Klára samotná a do dalšího vztahu se nehrnula. Užívala si života, hlavně cestování. Měla také úspěch u zahraničních produkcí. Až loni se znovu objevila na veřejnosti po boku nového přítele. Ten s ní sdílí její dobrodružné sklony, takže si užívali společné cestování například po Francii. Klára v jednom rozhovoru ocenila, jak je přítel pozorný a jak se jí hodně věnuje. Letos na jaře se objevily spekulace o jejím těhotenství, ale zatím se nic takového nepotvrdilo.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama