Kněžna s duší čarodějnice

Celý život se těšila na to, až zjistí, co se s člověkem děje po smrti. Dostala se oblíbená herečka do vysněného ráje?

Noblesní dáma s krásnou lidskou duší. Vyhledávaná herečka, vrba pro nezadané či nešťastně zamilované kolegyně. Tak trochu psycholožka i čarodějka. Prostě Květa Fialová.

To, že se s ní osud zrovna mazlit nebude, věděla už od dětství. Otec, vysloužilý ruský legionář Vlastimil Fiala a jeho „importovaná“ ruská žena Květoslava, netvořili zrovna sousedy milovaný pár.

Maminka chodila za úplňku sbírat bylinky

Zvlášť maminka, které ve slovenské obci Veľké Dravce, kde se Květa narodila, nikdo neřekl jinak než striga (volně přeloženo čarodějnice), mnohdy děsila bohabojné spoluobčany ze sna.

Zvlášť, když ji za úplňku zahlédli, jak se o holi (měla místo jedné nohy protézu) belhá nasbírat bylinky do svých čarodějnických lektvarů. Později v doprovodu své dcery Květy, která k životu mezi nebem a zemí až do smrti inklinovala.

Pachatele znásilnění popravili před jejíma očima

Štěstí nepřišlo ani se stěhováním rodiny do Čech, kam Fialovy ještě před válkou doslova vyštvali Slováci. Na konci války totiž mladičkou Květušku znásilnili dva mladíci, „osvoboditelé“ ze Sovětské armády.

To, že pak musela navíc sledovat, jak jejich život ukončila popravčí četa, jí taky zrovna nepřidalo. Tahle jizva na duši se jí

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře