Kochejte se pohledem na nejkrásnější pláže světa

Zasněte se nad exotickými plážemi

Anse Source d’Argent - Seychely

Tato pláž patří k těm vůbec nejvíce fotografovaným na celém světě. Její oslnivé bílé písky se rozprostírají přes ostrov La Digue v Indickém oceánu. Jiskřivá pláž s ohromnými žulovými balvany nabízí opravdu působivé výhledy, které se nesmazatelně zapíší do vaší paměti.

Pobřežní útes poskytuje účelnou ochranu proti vlnám, a vy tak máte možnost užívat si dokonalého koupání a božského klidu. Dejte ale pozor na to, abyste nerušili místní ohrožené ptactvo a želvy. Přece jen, právě oni jsou tu doma a to je potřeba brát v potaz.

Bayahibe Beach - Dominikánská republika

Pokud jste jednou z milovnic plážové dovolené, pak je právě tato lokalita pro vás tou pravou. Právě v Dominikánské republice se nachází jedny z nejkrásnějších pláží na světě. Jednou z nich je bezesporu Bayahibe Beach, která leží na jihovýchodní straně ostrova.

Jedná se o místo, které jistě splní představy o luxusní dovolené i pro ty nejnáročnější klienty. Pruh nejjemnějšího bílého písku tu obklopuje z jedné strany azurové moře a z druhé strany pás kokosových palem.

Samozřejmostí jsou výborné restaurace, živé bary a kvalitní hotelové resorty v okolí, které uspokojí i náročnější klientelu. Tohle je prostě jedna velká paráda, která ale zůstane pro většinu smrtelníků jen nesplněným snem.

Seven Mile Beach - Jamajka

Oslnivě bílý písek, tyrkysové moře a velké palmy – to je ve zkratce nejkrásnější pláž Jamajky a jedna z nejkrásnějších na celé planetě – Seven Mile Beach. Na této pláži najdete vše, na co si vzpomenete – půjčovny vodních skútrů, kajaků, možnosti potápění, šnorchlování nebo také projížďky na vodních banánech.

Samozřejmostí jsou výtečné restaurace a bary. Pláž se nachází v letovisku Negril, které bylo ještě před několika desítkami let „pouhou“ rybářskou osadou, ovšem dnes je základnou tamního turistického ruchu.

Santa Maria - Kapverdy

Další skvostná pláž, která je velkým lákadlem všech zbohatlíků, je Santa Maria, jež se nachází na Kapverdských ostrovech. Je zde pláž, která je charakteristická zlatavým pískem, jenž je v kombinaci s tyrkysově modrým mořem takřka dokonalostí.

Mnozí ji dokonce nazývají přírodním klenotem a často se stává, že tuto pláž najdeme v katalozích různých cestovních kanceláří, které se specializují na výlety do exotických částí světa. Část pláže je zastavěna resorty, ale je tu i část, která tolik komerční není a je zde dostatek soukromí.

Falesia Beach Algarve - Portugalsko

Jednou z nejkrásnějších pláží Evropy, ale i celého světa je Falesia Beach, ležící u letoviska Albufeira v portugalském Algarve. Její název by se dal přeložit jako „pláž útesů”.

Asi sedmikilometrový pruh jemného písku totiž lemují velmi vysoké útesy fantastických odstínů od červených až po bělavé. Voda v moři je tu křišťálově čistá. Falesia Beach oslní především cestovatele hledající neotřelou krásu. Taková návštěva by vám případně zůstala ve vzpomínkách po celý život.

Varadero Beach - Kuba

Pláž Varadero Beach na Kubě je jednou z nejznámějších vůbec. Jemný písek omývají průzračné vody Atlantického oceánu, které čeří mírné vlny. Turisté se tu sluní pod zelenými palmami a je zvykem, že tu často popíjejí drinky z kubánského rumu.

Místo přímo dýchá pohodovou atmosférou, a to i přesto, že je v okolí spousta hotelů. Kultovní krása pláže je zkrátka silnější než cokoli jiného. Doporučuje se nejenom párům a rodinám s dětmi, ale také milovníkům vodních sportů, kteří si tu přijdou také na své.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden