Kocovina po dovolené

Sluníčko, pláže, aspoň na chvíli máte pocit, že si žijete opravdu dobře – cítíte se šťastná a spokojená. A pak je najednou konec a na vás dopadnou všechny běžné starosti. A co hůř. Po dovolené najednou jakoby jasně vidíte, že nic vlastně není úplně tak, jak by mělo být.

Vaše zaměstnání se vám náhle zdá nudná, nelíbí se vám ani tam, kde žijete a váš vztah už dávno není, co to bývalo. Máte zkrátka pořádnou podovolenkovou kocovinu. Jak ji léčit?

Chcete to samé za tři roky?

A o dovolené máte možnost tuto změnu okusit. Ale tím to někdy nekončí. Kocovina, kterou prožíváte po návratu z dovolené do reality, vás možná vyburcuje k prospěšné změně ve vašem životě.

Možná změníte zaměstnání, nebo se dokonce přestěhujete někam, kde se vám bude lépe žít. Samozřejmě, že tak radikální řešení volí jen málokdo. Důležitá je ovšem i drobná změna, která vás aspoň na chvíli vyřadí z šedého koloritu.

Pokud si dokážete představit, že se svým současným životem budete spokojená i za tři roky, je vše ok. Je-li ve vaší úvaze jsem spokojená, ale…

Nebojte se. Změna je život

Najděte si nějakou novou činnost, zábavu nebo třeba proveďte drobnou rekonstrukci v bytě, začněte s mužem chodit do kina nebo na procházky. Rozbijete tak ubíjející stereotyp. Ovšem pokud vás představa, že za tři roky bude váš život stále tentýž, naplňuje naprostým zoufalstvím, je potřeba odhodlat se k radikálnější změně.

Na řešení si musí přijít každý sám. Dobré je se poradit s dobrou přítelkyní. Rozhodně do vašich úvah o změně nezatahujte nikoho z rodiny. Ten je totiž příliš vtažen do vašeho života a nedokáže se na věc podívat s patřičným nadhledem.

reklama
reklama

Komentáře