Kofein je zázrakem pro vlasy i kůži!

Stejně tak jako vás dokáže po ránu postavit na nohy hrnek horké kávy nebo zeleného čaje, dokáže kofein v těchto nápojích probrat i pleť nebo vlasy. Nejenže nám kofein dodává tolik potřebnou každodenní energii, ale jak už bylo naznačeno, stejně povzbudivé účinky má i v otázce našeho vzhledu. Kofein má totiž skvělé antioxidační účinky, což znamená, že pomáhá odstraňovat škodlivé volné radikály a tím zlepšuje celkovou schopnost regenerace pokožky.
Díky tomu získá krásný svěží vzhled.

Sníží otoky

Určitě už jste slyšeli o tom, že by se měly přikládat vychladlé čajové sáčky na unavené oči. Dělá se to proto, že kofein snižuje otoky. Skvělým pomocníkem je také v boji proti kruhům pod očima. Pokud tedy na výše zmíněné potíže trpíte, pořiďte si krém s obsahem kofeinu. Ten navíc pomáhá také proti akné a zarudnutí pleti.  Podporuje růst vlasů Není žádným tajemstvím, že kosmetické společnosti začaly kofein přidávat do šamponů a kondicionérů. Osvědčil se totiž jako pomocník pro zmírnění vypadávání vlasů a posílení jejich růstu. Pokud vás tedy trápí vypadávání vlasů a cítíte, že byste potřebovali dodat hřívě sílu a pevnost, sáhněte po kosmetice s kofeinem. Skvělých účinků dosahuje také vlasová maska, do které přidáte namletou kávu.

Proti celulitidě

Možná jste se dočetli, že nadměrné pití kávy celulitidu zhoršuje, ale neplatí to, pokud ji používáte zevně. Pravidelné nanášení krému s kofeinem sníží velikost tukových buněk až o 17 procent! Podporuje činnost oběhového systému a přispívá ke správnému prokrvení. .

reklama
reklama