Můj čas na kafíčko

Kofeinem proti celulitidě

Kofein je v podstatě hořký krystalický alkaloid. Je to stimulující droga, která se nachází v různém množství v semenech, listech a plodech některých rostlin. Ač to tak nevypadá, káva je skvělá proti celulitidě. Kofein v ní je diuretikum, jež pomáhá rychle a více vylučovat vodu z těla.

Zároveň pomáhá urychlit spalování tuků a zrychluje metabolismus. Má blahodárný vliv na lymfatický systém a pomáhá tělu zbavit se toxických látek. Celulitida se objevuje jako jeden z příznaků přicházejícího stáří, může být také geneticky podmíněná, ale v dnešní době je hlavně důsledkem nezdravého životního stylu i u mladých žen.

Nedostatek pohybu a vysoký energetický příjem její vznik jen podporují. Pokud si ale myslíte, že to vyřešíte celodenním popíjením kávy, mýlíte se. Její přehnaná konzumace má také svá rizika. Raději dejte na náš tip.

Kofeinový zábal

Kofein, který se nanáší přímo na pokožku, vyvolává zrychlení krevního oběhu a v místě použití vypíná kůži. Projevy celulitidy se tak zmírňují. Místo aplikace kávového zábalu volte podle toho, kde se u vás celulitida projevuje. Pro dosažení cíle je třeba aplikovat kávový zábal pravidelně a často.

Účinky jsou nejlepší, když se kávový zábal užívá alespoň třikrát do týdne po dobu půl až jednoho roku. Navíc kávový zábal vám zároveň poskytne i jemný peeling ošetřované oblasti. Zábal si můžete pomocí babských receptů vyrobit doma a ušetříte tak za drahé procedury v kosmetických salonech.

Nese drahocenné antioxidanty

Faktem je rovněž to, že pokud si kofein aplikujete přímo na pokožku, tak jí vlastně bezprostředně předává četné antioxidanty. Ostatně prokázáným výsledkem pak je, že kofein zlepšuje vzhled celulitidy – zejména v průběhu delšího časového úseku. Kofein také stimuluje podkožní lymfu a urychluje tak odbourávání nežádoucích tuků.

Povolené pro radost ze života

Kofein je pravděpodobně nejrozšířenější stimulant na světě, obsažený v kávě, čaji, nealkoholických nápojích a čokoládě. Sportovci jej používají ke zlepšení výkonu. Kofein rovněž zvyšuje koncentraci dopaminu, důležité látky, která je nepostradatelná při přenosu nervového vzruchu v mozku, kde vzbuzuje pocit spokojenosti a štěstí.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden