Kokosový olej je přírodní zázrak

Kokosový olej seženete v každé lékárně i drogerii za pár korun. Samozřejmě jsou i dražší, takzvané bio kokosové oleje, ale ten si kupovat nemusíte. Stejnou službu vám prokáže i ten obyčejný.

Pro krásné a zdravé vlasy

Ať už si vlasy barvíte a zesvětlujete nebo s nimi vůbec nic neděláte, v každém případě byste jim měla dopřávat alespoň jednou za týden více pozornosti.

Chcete je mít lesklé, pevné, bez lupů, nebo zkrátka jen toužíte po jejich dokonalém vzhledu? Používejte kokosový olej pravidelně, nejlépe formou zábalu. Vždy ho nanášejte alespoň tři centimetry od pokožky hlavy po celé délce vlasů.

Nejlépe před mytím, nic ovšem nezkazíte, ani když malé množství nanesete po umytí. Následně si vlasy zabalte do igelitového sáčku, upevněte gumičkou a nechte olej aspoň dvacet minut působit. Díky němu se vám budou vlasy snadněji rozčesávat.

Pružná a hebká pokožka

Kokosový olej můžete směle používat taktéž místo tělového krému. Snadno se vstřebává do pokožky a nezanechává mastný film. Jako bonus budete po celý den nádherně vonět. Oleje se nemusíte bát, ani když trpíte různými druhy ekzémů, včetně atopického, máte popraskanou kůži či alergii.Ba právě naopak. Je to i lék, a tak vás mírnějších projevů ekzému dokáže i rychle zbavit. Stejně tak ho můžete použít jako odličovadlo nebo balzám na rty.

Vždy bílé zuby

Jistě víte, že na bělení zubů se povětšinou používá citronová šťáva nebo sůl.Ale vyzkoušela jste někdy kokosový olej? Nejenže skvěle chutná, ale už ve středověku ženy věděly, že umí vybělit zuby. I v současnosti ho mnoho zastánců alternativních metod doporučuje používat místo klasické zubní pasty.

Na rozdíl od ní vám olej nepoškozuje zubní sklovinu, nepotřebujete k jeho užití zubní kartáček a k čištění vám stačí pouhá jedna minuta. Už za pár týdnů budou vaše zuby viditelně bělejší. Ke všemu zabraňuje tvorbě nepříjemných aftů.

Spálená pokožka už nepálí!

Bojíte se opalovat, aby vaše kůže nestárla rychleji, než je nezbytně nutné, netvořily se na ní vrásky nebo abyste se nespálila? Opět vezměte do ruky kokosový olej. Po opalování zklidňuje pokožku, zabraňuje jejímu zarudnutí a následnému loupání.

Díky velkému množství antioxidantů, které potlačují působení volných radikálů, také omezuje tvorbu vrásek.

Uvolnění dýchacích cest

Trpíte zánětem průdušek? Máte kašel a nemůžete dýchat? Dvakrát denně si kokosovým olejem potírejte celou oblast hrudníku. Usnadní dýchání, ale zároveň i pročistí dýchací cesty.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden