Kolagen? Ten potřebujete!

Lidský organismus pozvolným stárnutím přichází o schopnost tvorby kolagenu a jeho nedostatek se pak projevuje esteticky, ale i zdravotně.

Potřebují ho totiž vaše kosti, nehty, vlasy i pleť. Menopauza je posledním varováním, že je třeba kolagen do těla dopravit. Ať už v podobě nápojů, kapslí, či kosmetických přípravků.

Co je kolagen?

Jde o bílkovinu, která se v našem těle objevuje zcela přirozeně. Kolagen je nezbytný pro stavbu buněk, orgánů, svalů i tkáně. Funguje jako pojivo, jednoduše řečeno nám pomáhá, aby nám všechno drželo pěkně pohromadě.

Kolagen můžete přijímat v různé formě.

Jeho množství nám ale zcela přirozeně začne klesat už po 25.roce života. A jak to poznáme? Nejvýraznější je to na pleti, která ztrácí svoji elasticitu, objevují se první vrásky, pleť je sušší a potřebuje mnohem větší pozornost.

Kosmetické přípravky

Produkty na obličej s obsahem kolegenu nepatří mezi nejlevnější, než se proto pustíte do nákupu celé řady, vyzkoušejte na jednom přípravku, jestli vaší pleti právě tato konkrétní značka vyhovuje. Ideální je jako první krok použití očního krému.

Kolem očí se totiž nedostatek kolagenu objeví na první pohled nejvýrazněji. Některé kosmetické značky mají i malé cestovní sety nebo vzorky přípravků, nemusíte tedy hned kupovat celé balení.

Vlasy a tělo podporu kúry s kolagenem vítají

Kromě péče o pleť se nedostatek kolagenu projeví i na vlasech a pokožce celého těla. Tady nestačí jen hydratovat. Je třeba tělu i vlasům dodat kolagen pomocí speciálních přípravků. Skvělou volbou, jak do těla dostat dávku kolagenu, jsou např. speciální instatní nápoje nebo tablety.

Na pleti kolem očí otestujte, jak vám daná značka vyhovuje.

Kolagenovou kúru je potřeba aplikovat aspoň tři měsíce, abyste viděla její blahodárné účinky. Odměnou vám bude pružnější pleť, vlasy, nehty i pokožka celého těla.

A obdobně se stanou minulostí bolavé a všelijak děsivě křupající klouby, které zase budete moci při běžném pohybu i sportovních aktivitách využít bez toho, že byste si musela některé pohyby odepřít anebo si musela nějak ulevovat.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden