Kolářová se bojí o manžela. Uzdraví se někdy?

Herečka musí improvizovat

Herec a režisér JIŘÍ ORNEST (69) patří mezi legendární české umělce. Není divu, má to v genech. Bohužel teď jeho umělecké vlohy brzdí zdraví. Jak se herci daří? Co ho nejvíc trápí? Na to jsme se zeptali jeho manželky DANIELY KOLÁŘOVÉ (69), která o svého chotě věrně pečuje.

Ornest se v roce 2014 díky operaci srdeční chlopně, při které došlo ke komplikaci, ocitl v bezprostředním ohrožení života. Vmetek, který se utrhl, způsobil drama. Herec přežil, ale částečně ochrnul. Bylo a je to dosud nesmírně náročné období nejen pro něj samotného, ale i pro jeho manželku DANIELU KOLÁŘOVOU (69) a jeho rodinu vůbec.

Chodí a vděčí za to „chytré mašince“

Rehabilitace a lékařská péče posunula nemocného herce o kus dopředu, i když mu dolní končetina a ruka stále ještě neslouží tak, jak by si přál. Chodit mu pomáhá hůlka a téměř zázračný, velmi drahý přístroj v řádech desítek tisíc korun, který mu zdvihá špičku nohy.

Běh na dlouhou trať

Lehké to nemá ani hercova žena Daniela Kolářová. Poprvé se za něj provdala v osmadvaceti letech, a i když se o čtrnáct let později rozešli, v polovině devadesátých let uzavřeli manželství podruhé. Teď se stala alfou a omegou života herecké hvězdy a nositelky Českého lva péče o manžela, kterého se snaží krůček po krůčku vrátit do života.

Je mu oporou

Zeptali jsme se Daniely Kolářové, jak se jejímu muži daří. „Manžel se v rámci možností snaží chodit na malé procházky a kupuje si jablka a jedno pivo. Podpůrný strojek stále používá. Dojíždíme na Albertov na ergoterapii, kde cvičí levou ruku. Každý den je jiný. Manželovy i mé nálady se mění podle kvality spánku. Někdy to je ucházející a jindy jsme oba protivní. Snažím se dávkovat své profesní závazky tak, abych byla schopná dovézt manžela na všechna potřebná vyšetření a pomáhat mu. Musím dost improvizovat a nebudu lhát, dost mě to zmáhá. Zatím to jde. Jak už jsem naznačila, chci dál pracovat, jenom si chci sama určovat kdy a s kým, kdy ano a kdy ne,“ svěřila nám jedna z našich nejlepších hereček.

Jiří Ornest krůček po krůčku se vrací zpět do života.

reklama
reklama

Komentáře