Můj kousek štěstí

Komediant tělem i duší

Můj kousek štěstí

Téměř šestnáct let žije s kolegou

Je poloviční Rom, čemuž patrně vděčí za svůj nevídaný talent. Žije s hercem z Národního divadla. Jan Cina (34) schovává v sobě třináctých komnat hned několik. Přesto se z nich dokázal vymanit, stát se úspěšným hercem a na svou menšinovou sexuální orientaci být téměř pyšný.

Po otci, který pochází ze Slovenska, je Rom. „Děda s babičkou jsou z Kurimi na východním Slovensku. Oba byli Romové a někdy v padesátých letech se přestěhovali do Prahy,“ vysvětluje mladý herec.

„Děda vozil uhlí a babička byla v domácnosti. Máma Romka není a pochází z Blatné na jihozápadě Čech.“ A jak se dalo i čekat, maminčině rodině se původ jejího nápadníka příliš nezamlouval. Bydleli na malém městě, měli strach, co

Zbývá vám 83% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden