Konec kariéry kvůli zdraví?

Zalíbilo se jí volno, které měla během pandemie? Bude si raději užívat svá vnoučata?

Sotva IVA JANŽUROVÁ (80) oslavila životní jubileum, začalo se mluvit o tom, že skončí s hraním. Dokáže se ale nadobro vzdát své práce?


Nedávno se objevily informace, že má herecká legenda Iva Janžurová (80) stále se zhoršující problémy s pamětí, kvůli nimž by měla pomýšlet na konec kariéry. Zle na tom měla být také po zdravotní stránce. Tyto zprávy vyděsily nejen její věrné fanoušky, ale i kolegy oblíbené herečky.


Její dvě dcery ji bedlivě střeží.

Jak je možné, že si jejích potíží dosud nikdo nikdy nevšiml? Zdála se být ve skvělé formě, co ji tak náhle postihlo? Tají snad přede všemi nějakou vážnou nemoc, která by jí znemožňovala dále hrát?

Strašně se rozčílila

Janžurová si o sobě během své kariéry přečetla už prý kdeco, většinou nad tím ale mávla rukou. Když se teď ale dočetla o svých údajných zdravotních problémech, rozčílila se.

„Napsali o mně tak škaredý článek.  V podstatě abych už toho nechala, že už tady obtěžuju,“ neskrývala svůj vztek herečka. Její tvář se objevila dokonce v časopisu na titulní straně, která hlásala, že je na tom po zdravotní stránce čím dál hůř.

Janžurová nepopírá, že s ohledem na svůj věk ji už nějaké ty občasné neduhy trápí, není to ale žádná katastrofa a rozhodně kvůli tomu nemíní přerušovat svou kariéru. A paměť? Tak ta ji trápí asi stejně, jako každého z nás.

Svým fanouškům vzkazuje, že všechno ovlivňuje náš psychický stav. Proto je prý dobré udržovat si pozitivní mysl, tělo se pak přizpůsobí. Kdykoli vyjde Janžurová na jeviště, žádnou bolest prý necítí, všechno je pryč, žádná migréna, žádné problémy.

Herečka jako by zapomněla stárnout.

Konec?

Zatímco jiní se tak požehnaného věku mnohdy ani nedožijí, Iva Janžurová je plná energie a ještě zdaleka nechce s prací končit. Sotva jednu dokončí, přemýšlí už o další. Tvrdí, že je potřeba dívat se dopředu a neřešit věk.

Nevzdává se

Zavřená divadla Janžurovou  přesvědčila o tom, že do důchodu ještě nechce. „V podstatě jsem si zkusila život, který by mě čekal, kdybych se už nějakým pohnutím rozumu rozhodla, že už nebudu v herectví činná.“

Uvedla, že takový život zatím není nic pro ni. Naštěstí má stále práce nad hlavu, hraje v divadle, natáčí filmy, a dokonce musí řadu nabídek odmítat.

reklama
reklama

Komentáře