Konečně má nový hrob!

Petr Hapka (†70)

Dlouhý rok a půl trvalo příbuzným hudebního mága Petra Hapky (†70) , než připravili pro svého manžela, otce, dědečka i dobrého přítele důstojné místo jeho posledního odpočinku. Provizorní dřevěný kříž, který tak od doby úmrtí slavného muzikanta předloni v listopadu zdobil jeho hrob v Nautonicích u Okoře, tak nyní konečně nahradil kamenný náhrobek s křížem, který je konečně plnohodnotnou vzpomínkou na autora mnoha desítek nesmrtelných hitů.

Dali si na čas

„Trvalo to dlouho, protože jak nám řekl hrobník, napřed musela sednout půda a potom obec opravila rozbořenou zeď, sdělila jedna z Hapkových dcer Petra Hapková (33). „Hlavně že se vše stihlo do třináctého května, kdy by tatínek měl narozeniny,“ dodala. A bylo to opravdu na poslední chvíli! Nový náhrobek s vyrytými jmény nejen slavného muzikanta, ale i jeho maminky Jiřiny (†81) , která zde odpočívá spolu s ním, se na místě jejich posledního odpočinku totiž objevil teprve týden před Hapkovými nedožitými 72. narozeninami !

Hrob Petr Hapka

Zasadí na hrob levandule?

Místo, kde chce být Hapka po své smrti pohřben, si prý vybral sám už dávno před svou smrtí. Bydlel totiž nedaleko odtud a zřejmě i právě na Okoři vznikla celá řada hitů, které nezapomenutelný hudební skladatel napsal. Tak bude moci konečně i Lucie Bílá (50), pro kterou složil hit Dívám se dívám položit spolu s ostatními fanoušky kytici na hrob jednoho velkého hudebního velikána, který nám v našim malých českých hudebních vodách pořád chybí. A Hana Hegerová (84), pro kterou zase napsal slavnou Levandulovou, mu sem snad jednou oblíbené levandule zasadí.

reklama
reklama

Komentáře