Konečně má nový hrob!

Petr Hapka (†70)

Dlouhý rok a půl trvalo příbuzným hudebního mága Petra Hapky (†70) , než připravili pro svého manžela, otce, dědečka i dobrého přítele důstojné místo jeho posledního odpočinku. Provizorní dřevěný kříž, který tak od doby úmrtí slavného muzikanta předloni v listopadu zdobil jeho hrob v Nautonicích u Okoře, tak nyní konečně nahradil kamenný náhrobek s křížem, který je konečně plnohodnotnou vzpomínkou na autora mnoha desítek nesmrtelných hitů.

Dali si na čas

„Trvalo to dlouho, protože jak nám řekl hrobník, napřed musela sednout půda a potom obec opravila rozbořenou zeď, sdělila jedna z Hapkových dcer Petra Hapková (33). „Hlavně že se vše stihlo do třináctého května, kdy by tatínek měl narozeniny,“ dodala. A bylo to opravdu na poslední chvíli! Nový náhrobek s vyrytými jmény nejen slavného muzikanta, ale i jeho maminky Jiřiny (†81) , která zde odpočívá spolu s ním, se na místě jejich posledního odpočinku totiž objevil teprve týden před Hapkovými nedožitými 72. narozeninami !

Hrob Petr Hapka

Zasadí na hrob levandule?

Místo, kde chce být Hapka po své smrti pohřben, si prý vybral sám už dávno před svou smrtí. Bydlel totiž nedaleko odtud a zřejmě i právě na Okoři vznikla celá řada hitů, které nezapomenutelný hudební skladatel napsal. Tak bude moci konečně i Lucie Bílá (50), pro kterou složil hit Dívám se dívám položit spolu s ostatními fanoušky kytici na hrob jednoho velkého hudebního velikána, který nám v našim malých českých hudebních vodách pořád chybí. A Hana Hegerová (84), pro kterou zase napsal slavnou Levandulovou, mu sem snad jednou oblíbené levandule zasadí.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden