Kosmetické pojmy a co skrývají

Kosmetické produkty jsou pro mnoho žen nezbytností. Pokud nepoužíváte „přírodní kosmetiku“, možná oceníte povědomí o tom, co látky obsažené v kosmetice znamenají a k čemu jsou dobré.

Nebo snad opravdu rozumíte všem pojmům, s nimiž se u těchto produktů setkáváte? Vysvětlíme vám je, abyste věděla, o čem „je řeč“!

I péče o oční okolí je důležitá, a přípravků je nespočet.

AHA kyseliny

Tato zkratka značí alfa-hydroxylové kyseliny, nazývané též ovocné kyseliny. Jsou to organické látky, běžně se vyskytující v ovoci, zelenině a mléce, které pro jejich omlazovací vlastnosti využívala mimo jiných už samotná Kleopatra. Odlupují totiž odumřelou pokožku. Nejsou ale vhodné pro velmi citlivou kůži.

Ceramidy

Jedná se o sloučeniny mastné kyseliny a sfingosinu, které jsou hlavní součástí buněčných membrán v naší pokožce. Jejich množství s věkem ale přirozeně ubývá. Proto jsou osvědčenou složkou různých přípravků. Zásobují pokožku zvláčňujícími a ochrannými tuky.

Lipozomy (Liposomy)

Účinné látky přidávající se do takzvaných „Anti-Aging“ přípravků, tedy produktů zpomalujících stárnutí nejen pleti. Pronikají do nejhlubších vrstev pokožky a jsou využívány k tomu, aby dodaly pleti optimální vlhkost. Pečují také o vlasy, bojují s celulitidou i striemi a chrání před neblahými vlivy slunečního záření.

Vaše pleť už nikdy nebude strádat.

Micely

Používají se ve velmi nízkých koncentracích nebo jsou vyráběny z mimořádně šetrných, často přírodních zdrojů, a tak pleť nedráždí. Získávají se např. z liposomů ovesného oleje. Dokážou jemným způsobem odstranit z pleti nečistoty a líčidla. Jsou perfektní při odličování, proto existují micelární pleťové vody.

Urea

Věřte nebo ne, ale močovina je nesmírně vhodná jak pro citlivou, tak obzvláště atopickou či suchou pleť. Je totiž naprosto bezpečná a nezpůsobuje žádné alergické reakce. Jejím pravidelným používáním dochází k celkovému zlepšení stavu pokožky. Pro klid v duši je ale dobré vědět, že urea využívaná v krémech je vyráběna synteticky.

reklama
reklama

Komentáře