Kouzelné líčení očí

Jen málokterá žena má od přírody velké a výrazné oči s dlouhými řasami. Naštěstí existuje spousta triků a vychytávek, jak si ke krásnějším očím dopomoci.

Výrazné oči vždy dělají obličej krásnější. Naučit se používat oční make-up však není žádná sranda. Poradíme vám, jak správně zacházet s očními stíny, linkou a řasenkou.

Pohrajte si se stínováním

Líčení očí by vždy mělo nějakým způsobem ladit s oblečením. Podle toho si vyberte minimálně dvě barvy očních stínů. Jednu světlou a druhou tmavou. Barvy můžou být matné nebo perleťové, vybírejte podle vkusu a nálady.

Tmavá barva vytváří hloubku, světlá naopak vše vytáhne do popředí. Když jsou oči blízko u sebe, tmavší stín patří do vnějších koutků. Pokud máte oči daleko od sebe, vyplatí se tmavý stín nanést k vnitřnímu koutku.

Jestliže máte převislá víčka, použijte do celého nadočnicového oblouku až směrem pod obočí tmavý stín a nikdy nedávejte na převislé víčko perleťovou světlou barvu.

S linkami opatrně

Pokud máte víčka opravdu pokleslá, není dobré volit sytou černou linku (přidává roky). Místo toho sáhněte po hnědé. Pohled můžete rozzářit pomocí bílé tužky, která se nanáší na vnitřní linku oka.

Nezapomeňte na řasenku

Prodloužené a natočené řasy krásně otevřou oko. Nejlepší službu vám prokáže objemová a prodlužující řasenka. Naneste ji v několika vrstvičkách na horní i dolní řasy. Pro okouzlující výsledek ještě zvýrazněte, pomocí speciální tužky nebo stínů, obočí.

reklama
reklama

Komentáře