Kouzelné zimní Slovensko

Milujete zimu a tenhle rok jí moc nepřeje? Slovensko je hotový ráj pro milovníky všech zimních sportů. Více než 90 lyžařských středisek, četná kluziště i relax v termálních pramenech, ve kterých se můžete koupat i venku uprostřed mrazů.

Vysoké Tatry

Sněžná romantika

Najdete tam především prvotřídní lyžovačku, a to jak pro náročné lyžaře, tak pro ty sváteční. Ve Vysokých Tatrách si užijete 13 km lehkých modrých sjezdovek pro rodiny s dětmi, 10 km náročnějších tratí a 1,2 km dlouhou nejvýše položenou černou sjezdovku Lomnické sedlo. Protože jsou Vysoké Tatry úžasné a majestátní v každém ročním období, těžko byste hledali v zimě, když na ně nádherně nasněží, romantičtější místo. Tatranský národní park každoročně uzavírá své turistické chodníky od 1.listopadu do 15. června. Všechny vysokohorské chaty jsou ale dostupné a otevřené i během této zimní uzavírky. Pokud tady budete, nechejte se vyvézt na druhý nejvyšší štít Vysokých Tater – Lomnický štít. Najdete tam nádherný výhled a stylovou kavárnu Dedo. Rádi byste snídaní přímo do postele a královský pokoj s výhledem na Tatry s horoucí wellness po dni stráveném v chladném počasí? V Tatrách najdete velké množství nádherných hotelů, které vám tyto sny splní.

Slovenský Ráj

Ledové království

Už jste někdy stoupali visutými žebříky kolem hory ledu zamrznutého vodopádu, proplétali se tichými zasněženými „tiesňavami” a roklemi? Ocitli jste se v zajetí skal a ledového království při pochodu po hladině zamrzlé řeky či sledovali z panoramatické vyhlídky majestát zasněžených hor? Že ne? Tak se vypravte na východ Slovenska do Slovenského ráje.Toulky touhle nádhernou krajinou jsou nezapomenutelným zážitkem nejen v létě, ale také v zimě. Pokud se chystáte do těchto pohádkových míst, volte k ubytování nejlépe střediska Dedinky, Podlesok, Čingov a Kláštorisko.

Malá Fatra

Vrátná dolina

Na severu Slovenska naleznete Žilinský kraj, který sousedí s Českou republikou a je tedy skvělým místem pro vaši dovolenou a výlety po celý rok. Z historických zajímavostí tu za návštěvu stojí zejména Oravský hrad, a pokud toužíte po horách, pak to bude Malá Fatra.Pohoří láká návštěvníky v létě i v zimě. Nabízí docela hezkou lyžovačku s výhledem na Velký Rozsutec, jednu z nejkrásnějších hor Slovenska, ale i zajímavé túry po zasněžených hřebenech hor. Během šesti hodin přejdete Velký Kriváň, Pekelník, Hromovou, Chleb a Poludňový Grúň.Hlavním přístupovým místem do Malé Fatry je Vrátna dolina, která končí u chaty Vrátna. Lyžařské středisko Vrátna patří k těm lepším na Slovensku, nabízí nejen 14 km sjezdovek, ale i skvělé služby, včetně výborných kulinářských zážitků.

Thermály

Město pramenů

Piešťany je lázeňské město s nejdelší tradicí ve  Slovenské republice. Každý by měl poznat jedinečné účinky této termální vody. Díky ní poznáte na vlastní kůži úžasnou harmonii těla a duše.
Tyto nejznámější slovenské lázně díky svým termálním pramenům a sirnatému bahnu patří mezi evropskou jedničku a mohou konkurovat i vyhlášeným termálním lázním v sousedním Maďarsku. Za srdce města je považován Lázeňský ostrov, kde najdete většinu lázeňských domů, budov a hotelů.Masáže, zábaly, koupel, whirlpool a bazény vás dají do pohody. A pokud potřebujete sportovní vyžití, v okolí města najdete i mnoho zajímavých míst na zimní procházky.

Javornické Lurdy

Zimní kouzlo za humny

Pokud hledáte místo, které vás uchvátí a zároveň nebude přeplněné turisty, pak zamiřte do těchto končin.Na slovenskou stranu Beskyd moc Čechů nemíří. A to je velká škoda. Nádherná krajina s osamělými dřevěnými usedlostmi za návštěvu určitě stojí. Zimní výlet do těchto míst si můžete zpestřit prohlídkou některých ze sedmi divů, kterými se pyšní kysucká obec Korňa, ukrytá mezi horskými hřebeny jen pár kilometrů za naší hranicí.V zimě zde najdete kromě krásných tras na běžky také půvabné lázně Smrďáky, které vám poskytnou příjemný odpočinek, nebo slovenské Stonehenge v městečku Holič přímo na naší hranici. Mariánské poutní místo se svatou vodou je známé také pod názvem Turzovka patří také mezi oněch sedm divů, které stojí za vidění.

.

reklama
reklama

Komentáře