Krabička poslední manželské záchrany

Mluviti zlato

Mluvte s ním otevřeně o všem, co vás trápí, v čem se necítíte dobře, a pojmenujte jasně své pocity. Nejvíce vztahům škodí právě zeď mlčení. Vztahy ničí i neustálé rýpání. Třeba když na jeho povzdechnutí : „Už zas venku prší!“ odpovíte: „No a můžu snad za to?“ Nebo si rýpnete: „Jak tě může bavit taková blbost?“ Dívejte se jeho očima Snažte se zjistit, co vás tak vytáčí a vede k neustálým stížnostem.

Probuďte svou empatii a zkuste se vcítit do role partnera a jeho úhlu pohledu na situaci. Nerozebírejte stále dokola váš vztah a nevyčítejte mu: „Ty už mě nemiluješ!“ Nemusíte být za každou cenu upřímná a rozkrýt všechna tajemství.

Šetřete kritikou Vztahy ničí velká kritičnost. Správně zvolená kritika sice někdy může zafungovat jako prostředek změny, ale jen pokud je zachován poměr sedm až devět pochval v poměru k jedné kritice.

Ve starším věku se spolu nemusíte nudit zavření doma. Rozvíjejte i své vlastní zájmy a zkuste něco netradičního: Co třeba let balonem? Řešení se najde Uvědomte si, že zklamání patří k životu a postihuje i ty nejšťastnější dvojice.

Nepropadněte pocitu, že se vám hroutí celý svět. Nechtějte vyřešit všechno hned teď. Většina věcí se dá vyřešit, jen potřebují svůj čas. Pokud už nebudete vědět, kudy kam a jak z toho ven, nestyďte se jít za odborníkem.

Projevit slabost a žádat o radu vyžaduje velkou odvahu!.

reklama
reklama

Komentáře