Krabička poslední manželské záchrany

Vplížila se do vašeho života nuda a stereotyp? Máte pocit, že vás váš partner nejen nevnímá, ale snad už ani nevidí? Štve vás, že jste mu snad už splynula se zařízením bytu? Stop! Je načase to změnit!

Nejvíce vztahům škodí zeď mlčení. Mluvte s ním o všem, co vás trápí, v čem se necítíte dobře a pojmenujte jasně své pocity. Vztahy ničí i neustálé rýpání. Třeba když na jeho povzdech: „Už zas venku prší!“ odpovíte: „No a můžu snad za to já? Nebo si rýpnete: „Jak tě může bavit taková blbost?“ Snažte se zjistit, co vás ve skutečnosti tak šíleně vytáčí a vede k neustálým stížnostem.

Zkuste se dívat jeho očima

Vztahy ničí velká kritičnost. Správně zvolená kritika sice někdy může zafungovat jako prostředek změny, ale jen pokud je zachován poměr sedm až devět pochval v poměru k jedné kritice.

Ve starším věku se spolu nemusíte nudit zavření doma. Zkuste se vcítit do role partnera a jeho úhlu pohledu na situaci. Nerozebírejte stále dokola váš vztah a nevyčítejte mu: „Ty už mě nemiluješ!“ Nemusíte být za každou cenu upřímná a rozkrývat hned všechna tajemství.

Nechtějte všechno vyřešit hned

Rozvíjejte i své vlastní zájmy a zkuste dělat něco nového. Uvědomte si, že občasné zklamání, když se věci nedějí podle vás, prostě patří k životu a postihuje i ty nejšťastnější dvojice.

Nepropadněte pocitu, že se hroutí celý svět. Nechtějte vyřešit všechno hned. Většinu věcí lze vyřešit, jen potřebují svůj čas. Pokud už nebudete vědět, kudy kam a jak z toho ven, nestyďte se jít za odborníkem. Projevit slabost vyžaduje odvahu!

reklama
reklama

Komentáře