Král pohádek a komedií

Zapřisáhlý optimista a snílek si žádnou nemoc nepřipustil a nikdy si nestěžoval

Svět filmu okouzlil Václava Vorlíčka (†88) už jako chlapce. Když ho na FAMU nepřijali, našel si práci na Barrandově. Za rok už věděl na přijímačkách víc, než zkoušející.

Kdoví, zda by se zrodil Harry Potter, kdyby Dívku na koštěti viděli diváci v Británii. Podle odborníků byla Saxana prvním filmem, kde se spojil svět kouzel s realitou. A byl to veliký úspěch!

Film o čarodějnici, která se vypravila do světa lidí, baví už několik generací diváků. Na své náklady si vydělala dokonce čtyřnásobně hned při prvním promítání. Neomrzely se ani filmové triky.

Ty se tehdy v roce 1971 dělaly doslova na koleně. Tak ostatně vznikala většina kouzel a efektů typických pro komedie a pohádky Václava Vorlíčka (†88). Milujeme je a stále se nám

Zbývá vám 88% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS.
Letní sleva!
Namísto obvyklých 20 Kč stojí nyní odemknutí článku pouhých 9 Kč! Kód k odemknutí článku, který od nás obratem obdržíte, můžete také zcela zdarma poslat svojí kamarádce a potěšit ji v letních měsících pohodovým čtením. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 900 10 09. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9001009 je 9 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden