Kráska, která se neuměla stydět

Proslavil ji film Holky z porcelánu. Proč ho nemá ráda?

Vyslovíte-li jméno Lenka Kořínková, rozdělíte národ na dvě poloviny. Ta ženská si vybaví mladičkou Marušku Koudelkovou z Holek z porcelánu. Ta mužská zase její parádní ženské přednosti.

Profesoři uměleckých škol nevídají rádi, když jejich studenti chodí místo do školy na natáčení nebo po večerech do divadla. U Lenky Kořínkové ale udělali jednu z mála výjimek. Už během studia na konzervatoři pravidelně vystupovala na prknech divadla Semafor. Takový to byl tenkrát talent.

Kompliment od milovníka žen

Už tehdy se našli brblalové, kteří tvrdili, že za všechno můžou prsa půvabné herečky. Režiséři prý hledí jen na ně a ne na to, co ta holka vlastně umí, či spíše neumí. Vyhlášený milovník krásných mladých žen Juraj Herz (*1934), který ji obsadil do svého slavného filmu Holky z porcelánu, měl ale jiný názor.

„Lenka dostala roli Marušky ne díky svému zjevu, ale díky talentu.“ A dodal, že byla tehdy podle něj stejně skvělá jako

Zbývá vám 67% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden