Krásná princezna Lada byla šťastná i jako vrátná

Původní profesí byla Marie Kyselová (80) zdravotní sestřičkou. Proslavila se životní rolí princezny Lady, kterou dostala jako náhradnice, přesto dvacet let pracovala jako vrátná a vyráběla panáčky z plsti. Byla druhou manželkou Petra Haničince.

Cesta Marie Kyselové (80) vedla ke hvězdám, ale k údivu všech se rozhodla pro mateřství. Žije už jen v opadajícím hvězdném prachu, ale v žádném případě nelituje, že se vzdala své herecké kariéry. Již třetí generace se o vánočních svátcích těší na princeznu Ladu, kterou dvacetiletá nadějná herečka ztvárnila v pohádce Princezna se zlatou hvězdou na čele. Brněnská rodačka Marie Kyselková již při studiích na střední zdravotnické škole navštěvovala kurzy tance a zpěvu.

Krásná modrooká studentka tančila a zpívala v podnicích, kam se lidé chodili bavit či učit tančit. Sotva však dokončila školu, nechala se zlákat do Prahy, kde přijala nabídku na místo manekýny. Na mole si ji všiml režisér Jiří Sequens (†85) a neváhal ji obsadit do svého filmu Větrná hora (1955). V roce 1959 se připravovala jedna z nejúspěšnějších

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře