Krásné oči dělá obočí!

Ač se to možná nezdá, obočí je důležitou součástí obličeje a dokáže hodně zamávat s výrazem tváře. U obočí nezáleží jenom na jeho barvě, ale také na jeho tvaru, délce a šířce.

To se téměř každý rok trochu mění, proto je potřeba tuto změnu zaznamenat a na celkové úpravě začít pracovat. Pokud si nejste jistá, zaskočte do kosmetického salonu. Ale s trochou zručnosti to zvládnete hravě doma!

Na tvaru záleží  

Momentálně se nosí hlavně široké, husté a výrazné obočí. Populární je například obloukový tvar, ale baculatější ženy, by se mu měli raději vyhnout. Když mu dáte ostré hrany, budete zase působit zbytečně přísně. Ideální variantou je proto tvar obočí v podobě vrbového listu. Tedy podlouhlé a oválné.

Chloupky trhejte pomocí pinzety.

Tužky a rozjasňovače  

Až se pustíte do vytrhávání, dodržujte dvě základní pravidla: chloupky vytrhávejte vždy po směru růstu a od vnitřního oka směrem k vnějšímu. Pokud vám obočí zrovna dvakrát neroste, použijte růstové sérum. Tvar už pak lehce doupravíte tužkou a rozjasňovačem pod obočím. Permanentní make-up je také řešením, ovšem měla byste o něm přemýšlet až v opravdu krajní fázi..

reklama
reklama