Moje sladké tajemství

Krásnější díky přírodě

Někdy nemusíte sahat po drahých krémech, vystačí vám vaše zahrada.

Produkty přírodního charakteru jsou to nejlepší nejen pro zdraví, ale také pro krásu. Ošetřete své tělo bez chemických přídavků a podlehněte bylinkám.

Pokud je vaše pokožka podrážděná, vaše vlasy suché a poškozené a tělo se zkrátka necítí být ve své kůži, pak čas na čase změnu. Prvním krokem k zlepšení problému, který vás trápí, by zaručeně bylo obměnit vaši dosavadní kosmetiku.

Ať už se jedná o šampon, odličovač či tělový krém. Tělo se vždy vyplatí poslouchat, uvidíte, že se změna dostaví rychle. A co si budeme povídat, matka příroda je zkrátka všemocná.

Na zralou pleť je olej z granátového jablka ideální.

Olej z granátového jablka

Olej z granátového jablíčka je luxusní a unikátní přírodní produkt, který je úžasný kosmetický pomocník. Je ideálním pomocníkem pro suchou, stárnoucí, unavenou, popraskanou pleť. Patří k suchým olejům a rychle se vstřebává, tudíž se nemusíte bát, že by po aplikaci zůstala vaše pokožka mastná.

Olej vykazuje antioxidační aktivitu (chrání pokožku před volnými radikály) a tím ji chrání před projevy stárnutí. Čistý granátový olej zastudena lisovaný, bez přídavných nosných olejů zázračně promění suchou a podrážděnou pokožku v hedvábí. Zkuste to a uvidíte, že omládnete o několik let.

Pečující šalvěj

Šalvěj jako léčivou bylinu používaly už naše babičky. Není to překvapení, protože má silné antibakteriální a protizánětlivé účinky. Patří mezi lidový lék pro posílení dásní a zubů. Nejúčinnějším a nejrychlejším způsobem je pomalé žvýkání čerstvých lístků šalvěje.

Buďte ale připraveni, protože má hořkou chuť a pro někoho může být velmi nepříjemná. Dále si z ní můžete připravit odvar, se kterým si ústní dutinu můžete proplachovat. Vhodný je i čaj ze šalvěje.

Bílý jíl

Reguluje funkce pokožky od té nejcitlivější až po nejmastnější, ale rovněž zralé pleti. Je rovněž jediným jílem adaptovaným pro použití na oční kontury. Jemně a hloubkově čistící, ozdravující, odvodňující, hojivý, zklidňující, dodávající minerály a působící proti stárnutí, známý pro četná použití, je to jíl, který je potřeba doma mít.

Pokud trpíte na akné, můžete si umývat obličej trochou bílého jílu, navlhčeného minerální vodou. Získáte velmi jemné, neagresivní mléko, které ozdraví aknózní pokožku.

Lípa srdčitá

Vodu z lipového květu můžete použít například k potírání skvrn na tváři nebo jako podporu růstu vlasů. K dalším pozitivním účinkům patří schopnost zklidnit pokožku hlavy, odstraňovat lupy a zmírňovat padání vlasů a posilovat je.

Přeliv, který vlasy ošetří a dodá jim lesk a pružnost, si připravíte snadno: 5 lžiček květů přelijte 750 ml horké, ale ne vroucí vody a přikryté nechte vylouhovat. Vlažným odvarem přelijte umyté vlasy.

Zázračná levandule

Dokáže velmi dobře regenerovat kožní buňky a zároveň omlazuje pokožku. Slouží jako léčivka, osvědčila se pro své zklidňující účinky, a i proto se používá jako náplň do relaxačních polštářků. Od dob antiky se zároveň používá jako přísada koupelí uvolňující tělo i mysl.

Masáž levandulovým olejem zažene bolest hlavy nebo zmírní revmatické trápení. Její fialové kvítky najdeme i v čajových směsích. Kosmetický i zdravotní průmysl by za ni těžko hledal náhradu, neboť levandule je všelék, který využijete pro krásu jak vnější, tak vnitřní.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden