Krásnou Leontýnku se nepodařilo zachránit, nemoc byla příliš agresivní!

Čeští diváci si mysleli, že dětská hvězda Leontýnka vyhasla, avšak v Německu byla velmi respektovanou herečkou i režisérkou. Její manžel byl o 28 let starší, přesto ho opustila dříve než-li čekal, a to navždy…

Umělecká dráha krásné Dany Vávrové (†41) se začala rozvíjet již od raného dětství, kdy s nadšením navštěvovala dramatický kroužek. Jisté nadání se nevyhnulo ani její starší sestře Haně Heřmánkové, která působila v televizi jako hlasatelka a občas také jako herečka.

V devíti letech přišla role, která ji postavila na začátek úspěšné filmové dráhy. Stala se z ní jedna z nejpopulárnějších dětských filmových hvězd, která nevyhasla se svojí dospělostí, ale ještě více se rozvíjela, i když tomu český divák nepřihlížel a myslel si, že spíše skončila někde mimo filmový svět.

Ona zatím úspěšně hrála citlivé hrdinky v německých filmech. Nezapomenutelná představitelka Leontýnky zazářila v

Zbývá vám 84% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden