Můj kousek štěstí

Kristina Kloubková: Dceru si zničit nenechá: Ani za nic!

Dodnes má moderátorka Kristina Kloubková zježené vlasy a husí kůži, když si vzpomene na taneční konzervatoř, kterou před lety vystudovala.

"Protože vím, jaká strašná dřina je na konzervatoři, nechci, aby si tím Jasmínka prošla," říká na vysvětlenou. Jenomže její rodiče, oba tanečníci, si také nepřáli, aby dcera prošla peklem, a Kristina si to, jak se říká, vydupala.

A trpce litovala. "Škola byla drsná, samý dril a zas jen dril, často úplně zbytečný," vzpomíná. Dodnes, když potká některé své pedagogy, na které nemá hezké vzpomínky, raději se schová, aby jim nemusela říct dobrý den.

Dětem ve škole přísně hlídali váhu a Kristině se posmívali, že je tlustá. Ve čtvrtém ročníku málem ze školy "vyletěla" a několikrát se kvůli drsnému studiu zhroutila. A když teď pozoruje na dceři Jasmínce (6), že má velký talent po ní i po tatínkovi, který dělal balet, a smysl pro rytmus, cítí mrazení v zádech.

Co horšího, Jasmínka už chodí na balet. "Přes můj odpor, protože si to vydupala jako kdysi já," naříká její matka. "Kéž by si tancovala jen pro radost." .

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden