Krtův dort s tvarohem

Krtkův dort byl hitem dětským oslav. Připravte si tento dort doma poctivě ze základních surovin. Bude chutnat mnohem lépe a vnoučátka si určitě pochutnají.


Ingredience:


320 g hladké mouky


 180 g cukru


3 vejce


200 ml oleje


200 ml mléka


1 prášek do pečiva


špetka soli


kakao


KRÉM:


250 g mascarpone


250 ml smetany ke šlehání


130 g moučkového cukru


1 lžička vanilkového extraktu


250 g tučného tvarohu


200 g zakysané smetany


60 g hořké čokolády


3 banány


Postup:


Troubu zapněte na 180 °C, horkovzduch na 160 °C. Vejce rozklepněte a oddělte žloutky od bílků. Žloutky s polovinou cukru vyšlehejte do pěny a poté zašlehejte olej a mléko.


Mouku smíchejte s kakaem a práškem do pečiva a opatrně vmíchejte do žloutkové hmoty. Bílky se špetkou soli vyšlehejte do polotuhého sněhu. Přidejte druhou polovinu cukru a vyšlehejte. Sníh přidejte do těsta a promíchejte.


Vlijte do formy a pečte 40–50 minut, dokud není korpus propečený.


Na krém: mascarpone a smetana musejí být vychlazené na stejnou teplotu. Spolu s cukrem je vložte do mísy a šlehačem na nižší otáčky asi minutu promíchávejte.


Pak zvyšte otáčky a asi 2 minuty šlehejte, dokud se nevytvoří pevný krém. Do něj za stálého šlehání vlijte vanilkový extrakt a po lžících přidávejte i tvaroh a zakysanou smetanu. Čokoládu nastrouhejte a zašlehejte do krému.


Skládání dortu: Korpus seřízněte asi v půlce a lžící vydlabejte cca 2 cm do hloubky. Vydlabaný obsah rozemněte na drobečky.


Na korpus natřete část krému, poklaďte rozpůlenými banány, potřete dalším krémem, zasypejte vrstvou drobečků z korpusu. Postup opakujte. Zbytek krému navrstvěte do tvaru krtiny a posypejte drobečky.


Nahradit banány?


Jestliže máte v rodině někoho, kdo nemá rád banány, použijte jiné ovoce. Je prakticky jen na vás, co do dortu přidáte. Skvělé jsou například meruňky nebo jahody.

reklama
reklama

Komentáře