Můj čas na kafíčko

Který kartáč je ten pravý?

Klíč ke zdravým vlasům nespočívá pouze ve správně zvolené vlasové kosmetice a pestrém a vyváženém jídelníčku.

Velkou roli hraje i správný výběr kartáče. Obecně platí, že čím pevnější a hustší vlasy jsou, tím by od sebe měly být štětiny či hroty více vzdáleny a měly by být méně pružné.

Kulatý kartáč

Je vhodný pro docílení objemu, podtočení konců nebo lehké navlnění. U kulatého kartáče vybírejte podle délky vlasů – obecně platí, že čím kratší vlasy jsou, tím menší je průměr kartáče.

Určitě se vyplatí investovat do kartáče s keramickým povrchem, jenž se tolik nerozpálí a neničí vlasy. Ideální je ten s přírodními štětinami, které eliminují elektrizování vlasů.

Plochý kartáč

Klasický plochý kartáč s hustými štětinami je dobrý na běžné denní rozčesávání a uhlazení vlasů. Plochým kartáčem můžete docílit také přirozeného vyfoukání do lehkého objemu. Plastové kartáče jsou vhodné i pro použití ve sprše pro rozčesání masky nebo bezoplachové péče v mokrých vlasech.

Rozčesávací kartáč

Nejlepší pomůckou pro rozčesávání suchých i mokrých vlasů je hřeben bez rukojeti Tangle Teezer. Jde o typ hřebenu s několika úrovněmi zubů, které nejsou statické. Díky tomu dochází k jednoduššímu rozčesávání i velmi zacuchaných vlasů.

Jak často ho měnit?

I když budete z kartáče odstraňovat vlasy a čistit ho, je třeba jej občas vyměnit za nový. Obvykle tehdy, když začínají hroty ztrácet pevnost i pružnost a vylamují se.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden