Můj čas na kafíčko

Kurz dokonalého líčení vašich očí

Pro perfektní nalíčení očí je nejdůležitější precizně připravená pokožka. Důležité je proto důkladné čištění pleti. Vhodný je jemný peeling očního okolí spojený s aspoň pětiminutovou masáží. Hlavně se však vyhněte největšímu prohřešku, kterým je špatné nebo žádné odličování řas!

Vždy, a to se týká i dekorativní kosmetiky, používejte přípravky vhodné pro váš typ pleti. Nejčastějším problémem žen po čtyřicítce jsou povislá víčka. I s těmi si ale vhodné líčení dokáže poradit.

Nejvhodnějším typem líčení k tomu je jemné a kouřové, např. v kombinaci se světlou a jemnou rtěnkou, které z módy prakticky nevychází a můžete je využít i na denní nošení.

Jak na samotné líčení?

Na již vyčištěnou a osušenou pokožku naneste podkladovou bázi, díky níž vám líčení vydrží podstatně déle a i po několika hodinách budete vypadat jako právě čerstvě nalíčená.

Týká se to zejména očních stínů. Báze je dokáže perfektně zafixovat a zabrání tak jejich rozmazávání. Stejně tak naneste na spodní víčka světlý korektor.

Vyhnete se tak unaveně vypadajícím očím. Správné používání korektoru dokáže učiněné zázraky. Poradí si s malýma očima, jež chcete opticky zvětšit, ale i se zapadlými víčky. Kůže je zde hodně tenká, tudíž je na ní vidět každý nedostatek. S korektorem samozřejmě musíte sjednotit i vhodný odstín make-upu.

Vhodné stíny jsou základ

Mezi nejoblíbenější kombinace pro projasnění očí patří béžová, světle hnědá a tmavě hnědá. Obecně platí, že vhodné budou kterékoli neutrální přírodní barvy.

Vždy začněte nejsvětlejším podkladem, nejtmavší odstín použijte jen na horní víčko. A pamatujte, že máte volnou plochu až k obočí a je žádoucí toto pole vystínovat.

Pod obočím by měl být stín nejsvětlejší. Linky vytvářejte pouze tenké a nikdy nemalujte vnitřní spodní linku! A mějte na paměti zásadu, která s výrazem očí také souvisí: Detoxikujte, tj. pročistěte tělo, ulevte játrům – a váš pohled se také projasní.

Bílá tužka umí velké divy!

Když toužíte po rozjasněném pohledu, sáhněte po bílé tužce. Tou nakreslete linku do vnitřního spodního víčka a uvidíte tu proměnu! Bílá zvětší kontrast mezi víčkem a barevnou částí oka, čímž se váš pohled stane okouzlujícím. Pokud se vám nechce líčit, je to právě bílá tužka, co oči skvěle zvýrazní.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden