Moje šťastná hvězda

Kvůli čemu jim hrozí drsný rozvod?

Myslela si, že ji v životě už žádné hrůzy nepotkají. To se ale spletla. TEREZA BRODSKÁ (52) možná patří k nejnešťastnějším českým celebritám.

Dcera slavných rodičů má za sebou poměrně složitý osud. Ačkoli do svého soukromí příliš často nahlédnout nedává, její tajemství vyplouvají na povrch pomalu a postupně.

O Tereze Brodské (52) nejspíš málokdo ví, že už byla kdysi dávno vdaná a manželství s Herbertem Slavíkem (57) je tak její druhé. Nyní se ovšem začalo spekulovat nad tím, že toto druhé manželství vzniklo z čisté vypočítavosti, nikoli z lásky.

A proto teď také údajně pomalu, ale jistě končí. Zažije drsný pád až na samé dno? Podobně jako se to stalo její milované mamince Janě Brejchové (80) a jejímu otci Vlastimilu Brodskému (†81)?

To by jí rozhodně nikdo nepřál, jenže podle mnohých jí všechny životní nástrahy naučily dívat se na svět pesimistickým okem. A to jí mnohdy dost škodí.

Všechno obětovala své mamince

Nikdy nebyla tak veselá jako spousta jejích kolegyň, nepronášela jeden vtip za druhým ani jí nepřirostlo k srdci bujaré veselí, kterým jsou herecké večírky proslavené.

Vždy se raději držela v ústraní a soustředila se jenom na svou rodinu a na práci. Před lety ale bylo všechno tak nějak snazší. Hrála v nekonečném seriál Ulice a se svým manželem měli velmi pevný vztah, který jim kdekdo záviděl.

Jenže pak doba pokročila a herečka musela většinu svého volného času obětovat své nemocné mamince. Pak už šlo všechno od desíti k pěti.

Přišla o iluze

Dnes už si neužívá jako jiné její kolegyně, má starostí nad hlavu, včetně své rodiny, která, jak to tak vypadá, se začala pomalu rozpadat. A teď neví, pro co má bojovat.

Aby se její matka měla v léčebně dlouhodobě nemocných dobře, nebo aby si udržela práci? Manželství je nejspíš až poslední v řadě. To je totiž pravděpodobně to jediné, čeho by se dokázala vzdát.

Někteří si myslí, že je to proto, že jejich sňatek nebyl uzavřen z čisté lásky, ale hlavně kvůli oboustranné výhodě. V roce 1995 byla ještě Brodská velmi naivní a měla všechno, co si jen od života mohla přát, a tak vůbec nic neřešila.

Až když přišla o svého nemocného otce a částečně i o svou matku, zjistila, že svět není tak idylický, jak si do té doby namlouvala. Ačkoli to mohla tušit. Život už ji tehdy dost naučil.

Oba byli velmi arogantní

Poprvé se totiž herečka vdávala v jedenadvaceti letech. Jejím vyvoleným byl dokumentární režisér se španělskými kořeny Jordi Niubó (54), s nímž se seznámila za dob studií na konzervatoři.

Manželství jim ale vydrželo jenom čtyři roky. K dobru jim lze ovšem přičíst to, že zůstali přáteli dodnes, a to i přesto, že rozchod byl relativně bouřlivý a rok po něm se neviděli skoro vůbec.

Nakonec ale Tereza pojala za svého životního partnera Herberta Slavíka, uznávaného fotografa. Ovšem v začátcích to vypadalo spíše na nenávist než na lásku. Seznámili se totiž poměrně netradičně.

Novinář dělal s herečkou rozhovor a chtěl si k tomu přizvat i fotografa. Brodská ovšem nesouhlasila, jenže Slavík stejně přišel a fotil.

Její kolegové tvrdí, že byla poměrně hodně arogantní, ovšem ani Slavík se nedal jen tak lehce odbýt a do příjemného vystupování měl rovněž daleko.

Nakonec se domluvili na tom, že až Slavík nafotí, co potřebuje, může si fotky herečka prohlédnout a pak je klidně roztrhat. Nakonec je ale neroztrhala, zato fotografovi upekla bábovku.

Jsou vůbec ještě spolu?

Dodnes si ovšem mnoho lidí myslí, že se dali dohromady jen z čisté vypočítavosti. On se chtěl proslavit a Brodská jakožto dcera slavných rodičů byla žhavým kandidátem číslo jedna.

A Tereza prý zase chtěla být často v médiích, aby se zviditelnila, a k tomu by jí fotograf mohl být hodně nápomocen a ještě ji prezentovat v tom nejlepším možném světle.

Co je na tom ale pravdy, nelze soudit, neboť Slavík ani Brodská se prý k těmto spekulacím nikdy nevyjádřili. Nicméně manželství jim vydrželo dodnes, a tak v něm rozhodně kus lásky být musel.

Alespoň podle hereččiných fanoušků, kteří si stále častěji v této době kladou otázku, zdali jsou s manželem vůbec ještě spolu. Už dlouho je nikdo neviděl na veřejnosti spolu. A když už se Brodská někde objeví, o svém soukromí vůbec nemluví.

Nechce se jí přizpůsobovat

Díky seriálu Slunečná, kde hraje jednu z hlavních rolí, se o ní opět začalo hodně mluvit. A také se lidé začali více zajímat o její soukromý život. Herečka se proto raději stáhla do ústraní. Možná i kvůli své mamince.

Neexistuje snad nikdo z herců ani novinářů, kdo by si nepřál po letech Brejchovou spatřit na vlastní oči. Jenže sama herecká legenda si to nepřeje a její dcera přání respektuje.

Protože se ale u maminky zdržují čím dál déle a jezdí za ní čím dál častěji, omrzelo prý jejího manžela neustále se přizpůsobovat manželčinu programu.

Kvůli mamince prý nechce Brodská jezdit ani na dovolenou. Dokonce musí i práci korigovat tak, aby stíhala opečovávat maminku.

Půjde ve stopách otce a matky?

Už kdysi před lety se spekulovalo o tom, že má její manžel milenku, což se však nepotvrdilo. Možná se ale situace opakuje. Je zřejmé, kde jsou hereččiny priority.

Tereza si totiž vybrala. Otázka je, zda by sama bez manžela dokázala vše ustát. Snad vše tedy ustojí a dají vše do pořádku.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden