Moje šťastná hvězda

Kvůli milence se Dvořák chtěl utopit

Vášnivá láska, která ho málem stála život. A pak osudová žena, se kterou Josef Dvořák (82) porazil i rakovinu.


Když miloval, tak naplno a se vším všudy. Josef Dvořák (82) se stejnou vášní přistupoval i ke své osmnáctileté milence Aleně. V šestatřiceti letech mu svět ležel u nohou a manželka mu byla málo.


Jenže v den hercových narozenin jeho lásku srazilo auto, když řidič z neznámých důvodů přejížděl z pravé strany na levou. Dívka sice ještě byla několik dní v kómatu v liberecké nemocnici, kam za ní Dvořák chodil, vážným zraněním však nakonec podlehla.


Manželka Jarmila Dvořáková (79). Po jejím boku zase našel ztracené štěstí.

Chtěl doplavat do Ameriky

Pro herce to bylo naprosto zdrcující. A když se jako velká socialistická celebrita v roce 1978 vydal na Světový den mládeže na Kubu, rozhodl se pro zvláštní druh emigrace – chtěl doplavat do Ameriky. Doufal, že mu cestou dojdou síly a své odvedou i žraloci.

Jeho kolegové později vzpomínali, že se mu zkrátka nechtělo žít. Naštěstí už ho v tu dobu hledali a na moři po něm pátral člun, který ho našel v hodině dvanácté a zachránil. Dodnes je pro něj toto téma víceméně tabu. Byť událost nepopírá, vracet se k ní nechce.

Říká se o něm, že je neznámější český vodník.

Zachránila ho

Ale možná právě to, že si sáhl na dno, mu později pomohlo. Třikrát se Dvořák v životě rozvedl, štěstí našel až po boku Jarmily (79). Partnerka při něm věrně stála v době, kdy herec onemocněl rakovinou tlustého střeva a nevypadalo to s ním dobře.

„Cítil jsem se, jako když mi někdo vrazí kudlu do břichu a pomalu s ní obrací,“ vzpomínal Dvořák. Zvládl chemoterapii i další léčbu, nikdy to nevzdal. A to mu spolu s manželkou, která ho „donutila“ jít k lékaři, zachránilo život.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden