Kvůli rodině obětovala kariéru, později hořce litovala

Byla krásná, žádaná a talentovaná. Přesto se MARIE KYSELKOVÁ (†83) jednoho dne rozhodla, že svou kariéru pověsí na hřebík. Jenže místo toho, aby si užívala rodinné pohody, přišla jen velká rána do zad.

Nikdy netoužila stát na divadelních prknech ani hrát ve slavných snímcích. A to i přesto, že byla pěvecky a tanečně velice nadaná. Chtěla se stát zdravotní sestrou a svůj život zasvětit péči o druhé. Osud s ní měl ale jiné plány.

Marie Kyselková (†83) se narodila 20. srpna 1935 v Brně architektu Mojmíru Kyselkovi (†72). Její babičkou byla etnografka a sběratelka lidových písní Františka Kyselková (†86). Marie nakonec přece jenom zdravotnickou školu vystudovala, ovšem při studiích se stihla věnovat i své vášni, a to tanci.

Čas od času vystupovala jako tanečnice v různých podnicích. A právě tam se stalo něco, co si ani nemyslela, že by se stát mohlo. Dostala tam nabídku stát se manekýnou.

Zpočátku si prý nebyla ani trochu jistá, nakonec ale kývla a přestěhovala se do Prahy, kde měla víc příležitostí. Psala se 50. léta a Marie díky tomu mohla cestovat po světě a získala

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře