Kvůli rodině obětovala kariéru, později hořce litovala

Byla krásná, žádaná a talentovaná. Přesto se MARIE KYSELKOVÁ (†83) jednoho dne rozhodla, že svou kariéru pověsí na hřebík. Jenže místo toho, aby si užívala rodinné pohody, přišla jen velká rána do zad.

Nikdy netoužila stát na divadelních prknech ani hrát ve slavných snímcích. A to i přesto, že byla pěvecky a tanečně velice nadaná. Chtěla se stát zdravotní sestrou a svůj život zasvětit péči o druhé. Osud s ní měl ale jiné plány.

Marie Kyselková (†83) se narodila 20. srpna 1935 v Brně architektu Mojmíru Kyselkovi (†72). Její babičkou byla etnografka a sběratelka lidových písní Františka Kyselková (†86). Marie nakonec přece jenom zdravotnickou školu vystudovala, ovšem při studiích se stihla věnovat i své vášni, a to tanci.

Čas od času vystupovala jako tanečnice v různých podnicích. A právě tam se stalo něco, co si ani nemyslela, že by se stát mohlo. Dostala tam nabídku stát se manekýnou.

Zpočátku si prý nebyla ani trochu jistá, nakonec ale kývla a přestěhovala se do Prahy, kde měla víc příležitostí. Psala se 50. léta a Marie díky tomu mohla cestovat po světě a získala

Zbývá vám 85% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden