Můj kousek štěstí

Kytaristka s francouzským šarmem a kouzelným úsměvem dobré víly

Můj kousek štěstí

Miluje vlaky, skvěle ovládá jazyky a vedle klasické hudby si potrpí na šansony.

Narodila se na Valentýna a od dětství byla miláčkem štěstěny. Osud jí ale lásku na celý život nedopřál. Zlomené srdce bere jako cennou zkušenost.

Zpěvačka, kytaristka a textařka, která právě oslavila sedmdesát let, pochází z uměleckého prostředí. Její otec Adolf Filip (†76) byl divadelní a filmový herec. Maminka pracovala jako učitelka hudební výchovy, hrávala tedy také často na kytaru.

Tak byla Lenka Filipová (70) už od dětství předurčena k tomu, věnovat se umění a mít kladný vztah k hudbě. „Kytara u nás doma ležela opřená o stěnu, a tak jsem jí prostě vzala do ruky, bylo mi devět let,“ vzpomíná na své hudební začátky.

Hru na kytaru pak vystudovala na Pražské konzervatoři u kytarového virtuosa Štěpána Urbana (†61) a posléze u Milana Zelenky (84). Při hře na kytaru si také ráda zpívala, ke kariéře zpěvačky tak měla krásně nakročeno. Dětství

Zbývá vám 87% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden