Ladislav Frej soudí kolegy

Slavný Karel Sova z dodnes milovaného seriálu Nemocnice na kraji města, herec Ladislav Frej (74), se ostře pustil do tvůrců seriálů dnešních! Podle něj vůbec neobsazují skutečné osobnosti.

Otázka zní: má ale pravdu? V Nemocnici tenkrát skutečně zazářila plejáda hereckých hvězd naší země. A dnešní seriály skutečně nevytvořili tak zajímavou dvojici, jako byl Sova mladší a půvabná ortopedka Alžběta Čeňková. Tedy Frej a Eliška Balzerová (67). Dvojice, která si zahrála vedle Ladislava Peška (+79), Ladislava Chudíka (+91), Josefa Dvořáka (74), Františka Němce (73), Viktora Preisse (69) či Miloše Kopeckého (+73). Zkrátka herecká elita, dodnes uznávaná. A současnost?

Současní herci jsou také dobří

„Vím, proč si to všichni stále pamatují. Na všechny moc rád vzpomínám, a když si vezmete herecké obsazení, co to bylo za persony, ukažte mi dneska takové obsazení v seriálu,“ řekl Frej nedávno novinářům. My si ale myslíme, že dnešním seriálovým hvězdám docela křivdí. Vždyť například v Ordinaci v růžové zahradě nebo v Ulici se i nyní často objevuje dnešní herecká špička, lidé, kteří svým hraním nejen v seriálech jasně dokázali, že jsou na vrcholu. To dokazují i například divadelní ocenění, které řada z nich dostala za role na jevišti.

Spílaly mu do alkoholiků

Divačky před léty psaly do televize Ladislavu Frejovi rozhořčené dopisy, v nichž kritizovaly alkoholismus Karla Sovy, tedy jeho role, jako by byl on sám pijanem. Pravda, takové splynutí se seriálovou postavou se dnes už nevidí. Ale podle nás to není špatnými herci, jde o to, že je dnes seriálů mnohem víc. A tak už nehodnotíme třeba dvojici dnes opět manželů Farských z Ulice jako by to byli skuteční lidé. A asi už nepíšeme dopisy, v nichž Zlatě Adamovské přejeme uzdravení ze zákeřné choroby. Že Zlata nemocná není? Ne, ale její postava v Růžovce ano!

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden