Můj kousek štěstí

Ladislav Potměšil podstoupil vážnou operaci!

Herec Ladislav Potměšil (71) začíná na plno pociťovat, že už prostě není mladík. A bude se muset vyrovnávat se zdravotními problémy, které ke stáří patří. Vánoce mu zkazil akutní problém s pátěří, kvůli které musel na operaci! A nešlo o žádný banální zákrok.

Majoru Maisnerovi z Byl jednou jeden Polda hrozilo ochrnutí! Kruté bolesti Herce už dlouho trápila churavá záda. Jeho páteř byla totiž prý obrovsky zatěžována kvůli špatnému obratli. Poslední dobou to už ale Potměšil nemohl vydržet.

Bolestí téměř zkolaboval. A tak byla neodkladná operace. Nešlo jen o to, že trpěl, bylo vážně ohroženo hercovo zdraví. "Když by se taková věc zanedbala, mohlo by dojít ke zlomení páteře a tudíž i k ochrnutí," říká operatér z chirurgie s tím, že problematický obratel museli Potměšilovi vyjmout.

"K takové operaci dochází, aby se páteř zpevnila, došlo k uvolnění nervů a byla odstraněna nemocná část páteře," popsal do podrobna. Je to prý ještě závažnější, než třeba operace vyhřezlé ploténky.

"Tatínek je po operaci a v pořádku," vzkázal hercův syn a dramaturg StarDance Jan Potměšil (38). A radost neskrýval ani sám herec. "Rád bych poděkoval všem, kteří se na operaci podíleli v čele s panem profesorem Janem Štulíkem, který umí dělat zázraky," je vděčný.

Pořád nemá vyhráno I když má ale výkon už za sebou, zdaleka není ještě vyhráno. Rekonvalescenece v tomto případě trvá tři měsíce a teprve potom se ukáže, jak se s těžkým zákrokem organismus vypořádal.

Pro herce, který účinkoval také v Ordinaci v růžové zahradě nebo nyní v seriálu Přístav, je to velká komplikace a režiséři musí kvůli němu překopat celý natáčecí plán. Takové zdravotní selhání a pobyt v nemocničním prostředí musí být pro něho pořádný šok.

Navzdory svému věku se totiž těšil dobrému zdraví. Jaké to je, se zhroutit, Ladislav zažil vlastně jen před třemi roky při natáčení v Cetách domů. Měl tam sehrát srdeční infarkt. Držme tedy palce, aby se potíží s páteří díky zákroku nadobro zbavil a byl stále tak čiperný a vitální jako doposud.

.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden