Laserová epilace vs. depilace voskem vs. holení žiletkou

Jak se co nejlépe zbavit chloupků?

Holení žiletkou je sice rychlé, na první pohled levné a bezbolestné řešení, v porovnání s alternativními způsoby odstranění chloupků však výhody holení blednou.   Nejdříve se pojďme podívat na výhody jednotlivých způsobů odstranění chloupků.

Jak naznačuje titulek tohoto článku, porovnávat budeme laserovou epilace, depilaci voskem a holení žiletkou. U holení žiletkou se můžete těšit z bezbolestného a rychlého odstranění chloupků, depilace pak nabízí hygienickou metodu bez rizik poranění, laserová epilace umí chloupky odstranit bezbolestně, rychle, bezpečně a hlavně trvale.

Zároveň, při odborném provedení zákroku, laserová epilace je vhodná i pro citlivou pokožku.

Výhody jednotlivých způsobů odstranění chloupků

Pokud jde o nevýhody, v případě laserové epilace může odrazovat cena, kdy balíček 5 ošetření kvalitním laserem v rukou odborníka vyjde v případě nohou na cca 25 000 – 27 000 Kč. Mezi další nevýhody může patřit riziko popálení kůže či opětovný růst chloupků.

Tato rizika jsou však spojena s ošetřením nekvalitním laserem v podání nezkušeného personálu. U depilace jsou nevýhody zřejmé – bolestivost, často i zvýšení citlivosti pokožky několik hodin až dnů po zákroku a omezená doba efektu, plus také „nutnost“ nechat si chloupky dorůst, aby je bylo možné znovu odstranit.

Holení žiletkou nabízí nejkratší výsledný efekt. Vždyť to samy znáte, holení je nutné opakovat i víckrát týdně. Zároveň, u holení žiletkou hrozí riziko pořezání a zvýšení citlivosti pokožky.

Nevýhody jednotlivých způsobů odstranění chloupků

I Vy možná saháte po žiletce z důvodu relativně nízké ceny tohoto způsobu odstranění chloupků. Nicméně, pokud sečtete cenu břitů, pěny na holení a krému po holení, zjistíte, že 1 holení Vás vyjde na 10 Kč – 16 Kč, zejména v závislosti na ceně a frekvenci výměny břitů.

Průměrná žena tak během svého života vydá za holení nohou žiletkami cca 32 000 Kč při 1 holení týdně – 55 000 při 2 holeních týdně (při vyšší frekvenci holení vydrží 1 břit více ošetření). Ještě hůře je na tom depilace, kdy 1 ošetření v kosmetickém salónu ve větším městě stojí cca 400 Kč, v případě opakování zákroku každých 6 týdnů, během Vašeho života vydáte za odstraňování chloupků částku více než 120 000 Kč.

V případě domácí epilace je samozřejmě možné snížit cenu na cca polovinu, tj. 60 000 Kč, zde však vznikají rizika poškození pokožky a prodloužení doby zákroku.

Laserová epilace tedy může na první pohled vypadat jako nejdražší způsob odstraňování chloupků na nohou, ve skutečnosti je tomu však naopak, a to bereme v potaz pouze náklady na „materiál“, tj.nezapočítáváme čas strávený holením či depilováním.

Chcete se zbavit chloupků trvale, bezpečně a bezbolestně? Navštivte ještě dnes stránky www.brandeisclinic.cz a domluvte si konzultaci s dermatologem Brandeis Clinic, s.r.o. .

reklama
reklama

Komentáře