Láska na celý život

S Tomášem jsme se seznámili, když nám bylo sedmnáct. Pro oba to byla láska na první pohled. On byl vysoký hubeňour, já pihovatá zrzka, ale přesto jsme byli jeden pro druhého těmi nejkrásnějšími na světě…

Skoro celá škola se nám posmívala, jaký že jsme to páreček. Nám to však bylo úplně jedno. Měli jsme oči jen jeden pro druhého a žili jsme ve vlastním zamilovaném světě. Já byla vášnivá klavíristka a knihomolka, hltající romány a povídky od světoznámých spisovatelů, Tomáš byl zase zapálený pro matematiku a fyziku. Oba jsme byli outsidery, a to nás spojovalo ještě víc.

Skvěle jsme si rozuměli

Já jsem mu jezdila fandit na matematické olympiády, on mi zase držel palce při recitačních soutěžích nebo klavírních koncertech. Společně jsme pak jezdili na výlety, procházeli se městem nebo si četli básničky.

Rodiče naší lásce s podivem přihlíželi a byli přesvědčeni, že nebude mít dlouhého trvání, jak tomu u podobných studentských lásek bývá.

Zmužněl

Byli jsme spolu asi čtyři měsíce, když přišly letní prázdniny. Během nich začal Tomáš hrát tenis a také se zajímat o basketbal. Trochu mě to překvapilo, protože do té doby měl ke sportu spíše rezervovaný postoj.

Ale rozhodla jsem se ho v tom podporovat. Uplynulo pár měsíců a Tomáš nabral kila i svaly a stal se z něj skutečně pohledný mladík.

Chtěl jenom mě

Holky se za ním najednou začaly otáčet, dokonce i kluci ze třídy do vzali do své party. Zkrátka a dobře, stal se třídním oblíbencem. Jak jsem se později dozvěděla, všichni tenkrát očekávali, že se s tou pihatkou rozejde, když si může mezi holkami vybírat, ale Tomáš chtěl pořád jenom mě.

Bylo mu jedno, že nejsem vysoká blondýna s modrýma očima a dokonalou postavou. Mezi námi bylo mnohem víc než jen fyzická přitažlivost. Jeden bez druhého jsme si život neuměli přestavit, dokonce jsme si vybírali i stejnou vysokou školu.

Naše poprvé

Po maturitě jsme se s Tomášem rozhodli, že náš vztah posuneme na novou úroveň. Do té doby jsme se jen vodili za ruce a líbali jsme se. Občas proběhlo i nějaké to mazlení, ale ještě jsme se nemilovali.

Chtěli jsme počkat, až na to budeme oba připraveni. A čekání se vyplatilo. Na tu noc, kdy jsem prožila své poprvé, nikdy nezapomenu. Tehdy naše duše i těla splynuly a já víc než kdy jindy nevěda, že Tomáš je jediný muž mého života.

Žárlivé scény

Když jsme nastoupili na vysokou, mnoho věcí se změnilo. Nechala jsem si zesvětlit vlasy a našla jsem partu skvělých lidí, kteří mě nebrali jen jako Tomášův „ocásek“. Konečně jsem se ve společnosti dokázala prosadit i sama za sebe.

Měla jsem spoustu kamarádů, poprvé v životě jsem si připadala někde vítaná. Bohužel s mojí nečekanou oblíbeností mezi mými vrstevníky přišly i problémy ve vztahu s Tomášem. Pomalu se do něj začala vkrádat žárlivost.

Nedokázala jsem to pochopit. Vždyť jsme byli vždycky jeden druhému oddáni a bezmezně jsem si věřili. Byla jsem z Tomášova chování a žárlivých scén strašně zklamaná. Tehdy naším vztahem otřásla první velká krize.

Nejlepší chlap na světě

Naštěstí si Tomáš brzy uvědomil, jak hloupě se chová, takže vidina rozchodu byla zažehnána. Když jsme oba úspěšně odpromovali, našli jsme si společné bydlení. Bylo mi necelých pětadvacet let a zmocnila se mě neutišitelná touha po miminku.

Trochu jsem se bála o svém přání Tomášovi říct. Nevěděla jsem, jak zareaguje. Tehdy mě Tomáš mile překvapil. Když viděl, jak moc toužím po rodině, našel si dobře placenou práci, aby uživila nás oba, respektive tři.

Po dceři Aničce jsme pak měli ještě syna Josefa. Oba už jsou nyní dospělí a my s Tomášem se už nemůžeme dočkat příchodu vnoučat…

Iveta L. (52), Hradec Králové

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama