Můj čas na kafíčko

Laskavý herec Václav Postránecký si získal naše srdce

Můj čas na kafíčko

Když vyhrál konkurz na oponáře, všechny to překvapilo. Vždyť Postránecký tehdy vážil pouhých čtyřicet pět kilo.

Široký úsměv a veselá povaha, to charakterizovalo Václava Postráneckého (†75). Nemusel být ani akčním hrdinou, ani divokým milovníkem. K dokonalosti mu stačilo být sám sebou. Právě takového jsme ho totiž milovali.

Od malička všechno směřovalo k tomu, že Václav Postránecký bude komediant. Vyrůstal sice na pražské periferii a pětičlenná rodina se musela směstnat do dvou maličkých místností, ale o to radši utíkal do světa. Tím světem pro něj dlouho byl Dismanův rozhlasový dětský soubor.

V něm si filmoví producenti občas vyhlédli hezkou tvářičku, a tak měl Václav premiéru na stříbrném plátně už v devíti letech jako součást snímku Konec strašidel.

K divadlu velkou oklikou

Na DAMU ho ale poněkud překvapivě nevzali, a tak musel vzít zavděk učením na zámečníka. Ale když osud někoho někde chce,

Zbývá vám 86% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden