Ledová královna

Ledová královna

Často máme ty nejúčinější prostředky doma na dosah ruky, jen o tom nevíme. Víte, jak vám prospěje obyčejná kostka ledu? Dá se s ní pro krásu udělat opravdu hodně.

Oteklé oči
Když se ráno probudíte s opuchlými víčky a potřebujete rychle vypadat svěže, stačí vytáhnout z mrazáku kostku ledu a okolí očí s ní jemně ledovat. Otok za pár minut zmizí a vy budete vypadat jako znovuzrozená.

Póry a akné
Led si poradí i s rozšířenými póry a může trochu zmírnit i jemné vrásky. Každé ráno si udělejte masáž celého obličeje pomocí kostky ledu, ale opatrně, aby pleť příliš nezčervenala. Nejlepší je obalit kostku ledu do látkového ubrousku a masírovat pleť krouživými pohyby směrem od středu obličeje ven. Póry se stáhnou a pleť bude krásně sjednocená. V případě akné přiložte kostku ledu na pupínek a začervenání po chvíli zmizí.

Báze pod make-up
Make-up na tváří lépe drží i vypadá, když použijeme podkladovou bázi. Podobnou službu vám ale prokáže i led. Stačí s ním několik minut přejíždět obličej, poté lehce osušit a už můžete nanést make-up. Ten tak lépe přilne k pleti.

Bezbolestná epilace
Led má také lehce znecitlivující účinky, využijte ho třeba při úpravě obočí. Než vezmete do ruky pinzetu, ledujte několik minut oblast obočí a pak jemně osušte. Trhání chloupků nebude tolik bolet.

reklama
reklama

Komentáře