Můj kousek štěstí

Ledovka za zatáčkou mě připravila o vnuky

Moc jsme se s manželem těšili. Naše dcera čekala dvojčátka. Zákeřné počasí ale připravilo dceru o manžela a jí navždycky o možnost mít děti.

Naše dcera Helenka čekala se svým manželem první děti. Měla to být dvojčátka.Byla už ve čtvrtém měsíci těhotenství a neměla vůbec žádné problémy. Moc jsme se na ty malé špunty těšili. Zeť byl skvělý chlap, s dcerou si vybudovali krásné zázemí a jako zeť nám po všech stránkách vyhovoval.Helenka nebyla naše jediné dítě, máme ještě staršího syna Viléma. Od něho se ale nejspíš žádného vnuka nedočkáme. Našel zalíbení v mužích. Já se s tím smířila, ale manžel tehdy, když se to provalilo, dostal málem infarkt.Byl váženým právníkem velké firmy, a donesla se mu ta nemilá zpráva z úst člověka, se kterým léta válčil .Nikdy se s tím nesmířil. Já ale vzala své dítě takové, jaké je. Vždyť jsem jeho matka. Manžel měl ale díky tomu zeťáka do určité míry za syna.

Vyjeli si do hor

Proto jsme se na Helenku upnuli jako na velkou budoucnost rodiny. První tři měsíce byla opatrná a zeť byl starostlivý a dělal dceři vše, co jí na očích viděl. Dokonce ani vařit nesměla.Když se ale kritické měsíce přehouply, řekla si Helena, že už bylo opatrnosti dost a že by ráda vyjela někam do hor. Byla zima, ona neriskovala, lyže nechala samozřejmě doma, jen se procházela krásnou zimní krajinou, zatímco její muž se proháněl po sjezdovkách.I přesto jsem o ní měla velkou starost. Ona mi ale každý den volala, že je vše v naprostém pořádku. Když se vraceli, zastavili se u nás. Dovolenou si jaksepatří užili. Přijeli odpočatí a šťastní. Pobyt na čerstvém vzduchu oběma prospěl.

Konec všech nadějí

Byla jsem nadšená, když jsem viděla svou dceru šťastnou a spokojenou, čekající hned dva přírůstky do rodiny. Po obědě a přátelském rozhovoru se rozloučili a Helena s manželem pokračovali dál ke svému domovu.Jen několik minut po jejich odjezdu dolehl k naším uším ohlušující zlověstný zvuk a skřípění brzd. Jen kousek od našeho domku byla zatáčka, nebezpečná i v suchém létě, natož v zimě, když mrzlo. V neblahé předtuše jsme s manželem vyrazili z domu se podívat, co se stalo.Bohužel, jednalo se právě o auto naší dcery s manželem… Zeť měl pohřeb za čtyři dny od nehody. A jak dopadla Helenka? Přišla o obě miminka i šanci mít v budoucnu další dítě. S propíchnutou plící, roztrhanou slezinou a s poraněnou ledvinou ji přijali na operační sál.Přišla o slezinu i jednu ledvinu. Teď se naše naděje upnuly na syna. Stane se snad zázrak a Vilém si nakonec přece jen najde ženu, se kterou si pořídí dítě? Dozvěděla jsem se o několika případech, kdy si gay potomka pořídil.S manželem bychom si aspoň jednoho vnoučka zasloužili...

Bedřiška (57), Liberecko .

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden