Legendární herec dokázal diváky dojmout i rozesmát

Pro ostré slovo Jiří Sovák nešel daleko. Zásadně se nepřetvařoval, a když mu někdo neseděl, použil prý svou smrtící ironii. Že ale s každým nevyjde, mu nevadilo.

Byl to prý věčný potížista a cholerik. Přesto lidé Jiřího Sováka (†79) milovali a i dnes si s úsměvem na tváři rádi pouštějí jeho filmy. Byl totiž vždy zárukou kvality.

Báječný Jiří Sovák (†79) se poprvé objevil před kamerou už v roce 1947 v báječné komedii Nikdo nic neví a hned to bylo ve hvězdné společnosti. U prvních krůčků nadějného herce tehdy byli pánové Jaroslav Marvan  (†72)František Filipovský (†86).

Práce hostinského ho nelákala

Než k tomu ale došlo, musel pár krůčků ke svému snu přece jen ujít. Jiří se totiž narodil 27. prosince 1920 do rodiny váženého pražského hostinského v ulici Na bojišti. S bratrem a sestrou prožil prý kouzelné dětství, a tak nějak se očekávalo, že až dospěje, vydá se ve šlépějích svého otce.

Jenže mladíka, který se tehdy ještě jmenoval Jiří Schmitzer (71), více než rodinný hostinec lákala prkna, která znamenají svět. Vystudoval tedy pražskou konzervatoř, nechal se přejmenovat na Sováka,

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře