Legendární major Maisner odešel na věčný odpočinek

Svou budoucí manželku při prvním setkání naštval. Naštěstí mu dala druhou šanci a už se nikdy nerozloučili. Pochopili totiž, že jsou pro sebe stvořeni.

Na Ladislava Potměšila (†75) budeme vždy vzpomínat s úctou a úsměvem na rtech. Byl to totiž vynikající herec, který si ze sebe vždy dokázal udělat legraci. A to rozhodně není málo!

Když odejde některý z velikánů českého herectví, a tím Ladislav Potměšil (†75) bezesporu byl, vzpomínáme obvykle na role, ve kterých zazářil. Alespoň se z našich tváří vytratí na chvíli smutek a pro ten kratičký okamžik jej vystřídá úsměv.

Hrál už jako mladík

A to právě u Potměšila platí naprosto beze zbytku. Vždyť právě Ladislav dokázal díky svému hereckému mistrovství ztvárnit spoustu naprosto odlišných rolí.

Zatímco muže dlouhá léta bavil jako špeditér Václav Novák ze seriálu Hospoda, dámy jej milovaly jako laskavého a moudrého doktora Čížka z Ordinace v růžové zahradě. A to je jen zlomek z postav, které během své úctyhodné kariéry hrál.

Vždyť Ladislav se na prkna, která znamenají svět, postavil už jako dospívající mladík a to samé můžeme tvrdit i o jeho filmové práci. A zapomenout nesmíme ani na

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře