Legendární major Maisner odešel na věčný odpočinek

Svou budoucí manželku při prvním setkání naštval. Naštěstí mu dala druhou šanci a už se nikdy nerozloučili. Pochopili totiž, že jsou pro sebe stvořeni.

Na Ladislava Potměšila (†75) budeme vždy vzpomínat s úctou a úsměvem na rtech. Byl to totiž vynikající herec, který si ze sebe vždy dokázal udělat legraci. A to rozhodně není málo!

Když odejde některý z velikánů českého herectví, a tím Ladislav Potměšil (†75) bezesporu byl, vzpomínáme obvykle na role, ve kterých zazářil. Alespoň se z našich tváří vytratí na chvíli smutek a pro ten kratičký okamžik jej vystřídá úsměv.

Hrál už jako mladík

A to právě u Potměšila platí naprosto beze zbytku. Vždyť právě Ladislav dokázal díky svému hereckému mistrovství ztvárnit spoustu naprosto odlišných rolí.

Zatímco muže dlouhá léta bavil jako špeditér Václav Novák ze seriálu Hospoda, dámy jej milovaly jako laskavého a moudrého doktora Čížka z Ordinace v růžové zahradě. A to je jen zlomek z postav, které během své úctyhodné kariéry hrál.

Vždyť Ladislav se na prkna, která znamenají svět, postavil už jako dospívající mladík a to samé můžeme tvrdit i o jeho filmové práci. A zapomenout nesmíme ani na

Zbývá vám 88% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden